نحوه شکایت از وکیل


با پیشرفت جوامع بشری و افزایش پرونده های قضایی، مردم توصیه های زیادی از وکلا دریافت می کنند.

از وکیل شکایت کن این یکی از مواردی است که ممکن است مردم از آن اطلاعی نداشته باشند. در مواردی ممکن است وکیل فرد تخلفاتی داشته باشد و وظایف خود را به درستی انجام ندهد و وکیل طرف مقابل متخلف باشد، مثلاً به موقع در جلسات دادگاه حاضر نشود و پرونده را به خوبی جابه جا نکند، در این صورت افراد می توانند از وکیل خود شکایت کنند. با دلتا مگ همراه باشید.

نحوه شکایت از وکیل

قبل از این باید توجه داشت از وکیل شکایت کن با توجه به طولانی بودن و زمان بر بودن فرآیند تجدید نظر، بهتر است ابتدا از صحت دلایل و ادعاهای خود اطمینان حاصل کنید و سپس نسبت به درخواست تجدیدنظر اقدام کنید، زیرا گاهی عصبانیت و ناراحتی موکل از تصمیم گیری باعث می شود که بدون دلیل وکیل را مقصر بداند.

در نهایت، اگر فکر می کنید که رفتار و عملکرد وکیل سهل انگارانه است یا دلایل و دلایل ادعایی وی باعث آسیب شما می شود، ابتدا باید با کانون وکلا تماس بگیرید تا شکایت کنید. پس از آن شکایت کتبی یا شفاهی شما از وکیل ثبت و با امضای شما به دادسرای انتظامی (به دادسرای انتظامی) ارسال می شود.

حال در آن زمان رسیدگی به پرونده شما آغاز می شود و ابتدا باید بررسی شود که آیا ادعای شاکی صحت دارد یا خیر. اتهامات در دادگاه انتظامی وکلا رسیدگی می شود و با احراز اتهام، کیفرخواست تنظیم می شود. پس از صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی و تخصیص به دادسرای انتظامی انتظامی ارسال می شود.

اما در صورتی که دادسرا تشخیص دهد که اتهام وارده موجه نیست یا دلایل ارائه شده کافی نبوده و وکیل نیز بی گناه شناخته شود، قرار منع تعقیب وکیل صادر می کند و در این صورت شکایت شاکی از موکل رد می شود. این قرار به این معنی است که شکایت نشده و کار وکیل اشتباه نیست.

نقض Adv

  • اگر وکیل پرونده را ادامه نداد.
  • عدم حضور به موقع در جلسات دادگاه
  • وکیل به طرف مقابل توهین کرده است.
  • مطالبه پول کلان و غیرقانونی از مشتری

شکایت از وکیل طرف مقابل

گاهی ممکن است وکیل طرف مقابل صاحب پرونده را توهین کند که در این صورت ممکن است شخص اقدام به این کار کند از وکیل شکایت کن طرف مقابل برای طرح شکایت از وکیل طرف مقابل، ابتدا باید درخواست خود را به کانون وکلایی که وکیل مورد نظر شما عضو آن است، ارسال کنید. در صورتی که درخواست شما توسط بازرسان وکلا پذیرفته شود، درخواست شما به واحد انتظامی وکلا ارسال شده و مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

مورد دیگری که می توانید از وکیل شکایت کنید، از وکیل شکایت کن در مورد حق الوکاله است. متأسفانه بسیاری از وکلای دادگستری هزینه های زیادی از وکالت می گیرند و بیش از حق الوکاله معقول مطالبه می کنند که در این صورت موکل می تواند از وکیل خود برای دریافت حق الوکاله شکایت کند.

لازم به ذکر است مهلت شکایت از وکیل و مهلت شکایت از وکیل در مرکز انتظامی وکلا دو سال می باشد.

بر اساس تخلفات انضباطی مرکز حقوقی، پس از پذیرش درخواست شما در دادگاه انتظامی وکلا، مراحل زیر انجام خواهد شد:

  • اخطار کتبی
  • توبیخ با پیوست فایل
  • توبیخ با انتشار در روزنامه و مجله رسمی کانون
  • تنزل دادن
  • محرومیت از سه ماه تا سه سال
  • محرومیت دائم از وکالت

پیشنهاد پژوهش: آیا می توان از پارکینگ به عنوان انبار استفاده کرد؟

نحوه شکایت از وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top