نزدیکی بازار سهام به محدوده حمایتی بازار سهام/پیش بینی امروز 24 جولای


من گزارش میدم اخبار اقتصادی بورس در هفته گذشته با افت شدید شاخص های اصلی بازار نیز مواجه بوده است تبادل و OTC به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

ترس سهامداران از تصمیمات ناگهانی دولت همه صنایع را تحت تاثیر قرار داد و باعث ایجاد ترس زیادی در بازار شد و منجر به ریزش های پی در پی شاخص ها شد.

با این حال، شرایط فعلی نمی تواند برای مدت طولانی دوام بیاورد و پس از افت های اخیر در بازار، باید منتظر تعادل بازار به زودی باشیم.

البته این تعادل به معنای بازگشت به بالای بازار نیست، اما ممکن است به معنای ثابت ماندن قیمت ها باشد. از دیدگاه تحلیلگران فنی، هم قیمت اکثر سهام و هم اکثر شاخص ها به حمایت قابل اعتمادی رسیده است که ممکن است در روزهای آینده به بهبود وضعیت بازار منجر شود.

البته فشار فروش قوی که در بازار وجود دارد هنوز از بین نرفته است و به مرور زمان باید شاهد کاهش این فشار فروش باشیم تا در نهایت شرایط به تعادل برسد.

تأثیر برگزاری جلسات

بازار سهام در هفته گذشته افت محسوسی داشت و این کاهش چشمگیر در برخی روزها با افزایش ارزش معاملات همراه بود. برخی تحلیلگران می گویند با توجه به رشد ارزش معاملات، ممکن است حرکت صعودی در بازار داشته باشیم.

اما باید در نظر داشت که در این هفته بازار ممکن است با کاهش ارزش معاملات به دلیل بسته شدن بسیاری از توکن های راهی رالی مواجه شود.

با وجود همه این موارد، تقسیم سود نقدی در مجامع شرکتی بر جذابیت آنها می افزاید، زیرا نسبت قیمت سهام به سود شرکت ها مجددا کاهش می یابد که باعث فعال شدن خریداران می شود.

آیا فشار فروش کاهش می یابد؟

در شرایط کنونی می توان افت شاخص ها را برای بازار امروز متصور شد، هرچند بعید است با توجه به نزدیکی محدوده حمایتی، فشار فروش در بازار به اندازه روز چهارشنبه باشد.

حتی ممکن است با رسیدن به محدوده حمایتی، بازار در نیمه دوم زمان معاملات مقداری از ضرر خود را جبران کند و به سمت صعودی حرکت کند. اما در آن صورت می توان به پایان اصلاح بازار امیدوار بود که ارزش معاملات افزایش یابد.

البته با توجه به عدم اطمینانی که اخیرا ایجاد شده است، بازار خیلی سریع به اوج باز نمی گردد و بازگرداندن اعتماد سرمایه گذاران مدتی طول می کشد.

نزدیکی بازار سهام به محدوده حمایتی بازار سهام/پیش بینی امروز 24 جولای

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top