نشانه هایی که شما باهوش هستید (آیا من باهوش هستم؟) 8 نشانه هوش بالا


برای اینکه فردی باهوش باشید به چنین ویژگی هایی نیاز ندارید. در حقیقت نشانه های هوش آنها بسیار ظریف هستند و اگر آنها را نشناسید، ممکن است نتوانید تشخیص دهید که آیا شما یا سایر افراد باهوش هستید یا خیر. اما نگران نباش

نشانه هایی وجود دارد که توسط دانشمندان تایید شده است و نشان می دهد که شما فردی فوق العاده باهوش هستید. در این مقاله ۸ نشانه شگفت انگیز و غیرعادی هوش را بررسی می کنیم. پس با ما همراه باشید.


شما اولین فرزند خانواده هستید

تحقیقات نشان می دهد که فرزندان اول در هر خانواده ای از ضریب هوشی بالاتری نسبت به سایر خواهران و برادران خود برخوردار هستند. هوش این کودکان از همان روزهای اول زندگی مشخص می شود.

برای انجام این مطالعه، محققان 5000 کودک را از بدو تولد تا 14 سالگی مورد بررسی قرار دادند و مهارت های آنها را در خواندن، تطبیق عبارات و به خاطر سپردن تصاویر ارزیابی کردند.

این محققان دریافتند که اگرچه والدین دارای فرزندان زیاد سعی می کردند به طور عادلانه از همه حمایت کنند، اما به فرزندان اول هر خانواده وظایف بیشتری نسبت به بقیه داده شد و این باعث بهبود مهارت های فکری آنها شد.

مقاله مرتبط: نشانه هایی که نشان می دهد کودک باهوش است

شما از کلمات خوب استفاده نمی کنید

یکی از مطالعات انجام شده در دانشگاه نیویورک نشان می دهد که افراد باهوش از کلمات درست استفاده نمی کنند. برای انجام این مطالعه، محققان از شرکت کنندگان خواستند کلماتی را که به صورت روزانه برای نوشتن یا صحبت استفاده می کنند، بیان کنند.

آنها کلمات مورد استفاده را در طبقه بندی های مختلف قرار می دهند. پس از تحقیق، آنها به این نتیجه رسیدند که افرادی که قادر به فهرست کردن کلمات بیشتری بودند، از کلمات صحیح استفاده نمی کردند. دلیلش این است که چنین افرادی دایره لغات بزرگتری دارند.

محققان بر این باورند که افراد باهوش طیف وسیعی از کلمات دارند و این نشان دهنده توانایی و ظرفیت آنها در به خاطر سپردن چنین کلماتی است.


مادرت را عصبانی می کنی

حتی زمانی که در شکم مادرت بودی، آدم آرامی نبودی. پس از بررسی مادران باردار و نوزادان آنها، محققان تورنتو دریافتند مادرانی که در دوران بارداری از حالت تهوع رنج می بردند، فرزندانی به دنیا آوردند که در تست های هوش نمرات بالاتری کسب کردند.

خوب حالا سوال اینجاست که چه ارتباطی بین این دو مورد وجود دارد؟ به احتمال زیاد، زنانی که در دوران بارداری با حالت تهوع دست و پنجه نرم می کنند، فرزندان خود را در معرض سطوح بالاتری از هورمون های بارداری مانند استرادیول و پرولاکتین قرار می دهند که منجر به رشد بهتر مغز جنین می شود.


شب ها تا دیروقت بیدار می مانی

افراد باهوشتا پاسی از شب می مانند. محققان بریتانیایی برای انجام مطالعه خود، بیش از 20000 شرکت‌کننده را در طول هشت سال مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند افرادی که ضریب هوشی بالاتری داشتند، مدت بیشتری نسبت به سایر افراد بیدار می‌ماندند.

این به این دلیل است که انسان هایی با توانایی های شناختی بالاتر تکامل یافته اند تا ریتم و ساعت طبیعی بدن را نادیده بگیرند.

این باعث می شود چنین افرادی تا دیروقت بیدار بمانند. اجداد ما برای در امان ماندن از خطرات موجود، شب ها زودتر می خوابیدند، اما افراد باهوش و مدرن امروزی در معرض این خطرات نیستند و می توانند تا دیروقت بیدار بمانند.

فقط به یاد داشته باشید که بزرگسالان برای عملکرد صحیح به حداقل ۷ تا ۸ ساعت خواب در شب نیاز دارند. این عدد در افراد مختلف متفاوت است.


تو تنهایی را دوست داری

آیا بیرون رفتن در شهر، شرکت در رویدادهای بزرگ یا شرکت در مهمانی های شلوغ را دوست ندارید؟ خب، این ممکن است نشانگر هوش شما باشد.

محققان بریتانیایی با مطالعه 15000 بزرگسال دریافتند افرادی که دارای ضریب هوشی بالا هستند کمتر از دیگران در مکان های شلوغ زندگی می کنند. این افراد نسبت به سایر افراد زمان کمتری را در جامعه می گذرانند و این باعث رضایت آنها از زندگی می شود.

اجداد ما در قبیله زندگی می کردند و مجبور بودند برای رفع نیازهای خود با یکدیگر تعامل و ارتباط برقرار کنند. افراد بسیار باهوش برای تطبیق سریع با جامعه در حال تغییر تکامل یافته اند.


طنز عامیانه را دوست دارید

اگر حس شوخ طبعی دارید، خیلی ناراحت نشوید. این ممکن است نشان دهنده هوش شما باشد. دانشمندان اتریشی 150 نفر را مورد مطالعه قرار دادند. آنها هوش کلامی و غیرکلامی افراد را ارزیابی کردند.

افرادی که شوخی های عامیانه را ترجیح می دادند از هوش بالایی برخوردار بودند. این به این دلیل است که افراد برای درک و تفسیر چنین جوک هایی باید با عضلات ذهنی خود سخت کار کنند. چنین شوخی هایی پیچیده است.


ممکن است احتمال مصرف الکل و چیزهایی از این قبیل بیشتر از افراد دیگر باشد

مطالعه‌ای که در دانشگاه لندن انجام شد نشان می‌دهد که نوجوانان باهوش بیشتر از بقیه افراد ماری‌جوانا و الکل را دوست دارند. پس از پیگیری 6000 نفر بین 11 تا 20 سال، آنها دریافتند که دانش آموزان باهوش تا زمانی که به 20 سالگی می رسند، 50 درصد بیشتر از دیگران ماری جوانا مصرف می کنند و بیشتر از سایرین مشروبات الکلی می نوشند.

اما برخی از مطالعات تجربی نشان می‌دهند که افراد باهوش در طول 13 تا 17 سالگی کمتر از دیگران سیگار می‌کشند. محققان معتقدند افرادی که توانایی شناختی بالایی دارند شخصیت بازتری خواهند داشت.

این بدان معنی است که چنین افرادی دوست دارند تجربیات جدیدی را جمع کنند.این نوع کنجکاوی باعث می شود دانش آموزان باهوش به الکل و مواد مخدر روی بیاورند.


میز شما به هم ریخته است

اگر میز نامرتبی دارید خیلی احساس گناه نکنید. مطالعه ای که در دانشگاه مینه سوتا انجام شد نشان می دهد که محیط های نامرتب تفکر خلاق را تشویق می کند.

در یک مطالعه، دانشمندان از 50 شرکت کننده خواستند تا از توپ های پینگ پنگ به روشی جدید استفاده کنند. افرادی که در اتاق های بهم ریخته بودند، ایده های مشابهی با سایر افراد داشتند، اما ایده های آنها بسیار جالب تر و خلاقانه تر از ایده های دیگران بود.

در یک مطالعه تجربی دیگر، محققان به شرکت کنندگان خود حق انتخاب دادند و از آنها خواستند بین محصولات جدید و محصولات آشنا یکی را انتخاب کنند.

افرادی که اتاق های نامرتب داشتند، محصولات جدید و بدیع را انتخاب می کردند. این نشان می‌دهد که فضاهای نامنظم باعث می‌شود افراد عادت‌های معمول خود را ترک کنند و خلاق‌تر شوند.

نشانه هایی که شما باهوش هستید (آیا من باهوش هستم؟) 8 نشانه هوش بالا

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top