نقد کوبنده علی باقری از قرآن سوزی/توحش فرهنگی را متوقف کنید


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایسنا، محمد الخلیفی مشاور امور خارجه دولت قطر در سفر به تهران با علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه دیدار و درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دو کشور گفت وگو کرد.

علی باقری وی در این جلسه با اشاره به فاجعه هتک حرمت به مقدسات قرآن کریم در چند کشور اروپایی، تصریح کرد: آتش زدن قرآن بالاترین درجه شجاعت در محضر کتاب مقدس مسلمانان و به معنای تضییع حقوق اولیه و بدیهی دو میلیارد انسان است و تکرار این جنایت در اروپا مصداق بارز و کامل نقض حقوق بشر توسط تظاهرکنندگان به حق بشر است.

واکنش محسن رضایی به هتک حرمت قرآن در دانمارک و سوئد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با تاکید بر جایگاه اندیشه و اندیشه در پیشرفت و تکامل بشر، تصریح کرد: سوختن اندیشه در اروپا نشان دهنده افت جایگاه رشد و پیشرفت انسان در میان مدعیان توسعه و پیشرفت جهانی است.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به فاجعه سوزاندن قرآن کریم در چند کشور اروپایی تصریح کرد: آتش زدن قرآن به معنای جشن گرفتن بازگشت شیطان جاهلیت و بازگشت قرون سیاه قرون وسطی در این کشورهاست.

علی باقری با اشاره به بهانه دولت های سوئد و دانمارک مبنی بر اینکه برای توجیه قرآن سوزی در این کشورها به آزادی بیان پایبند هستند، گفت: سوزاندن کتاب و اندیشه آزادی نیست، بلکه عین بربریت است و این دولت ها موظفند جلوی بربریت فرهنگی را در کشورهای خود بگیرند و همه دولت های مسئول در دنیا با بربریت فرهنگی، ظرفیت جدی مقابله با بربریت های فرهنگی را دارند و به ویژه با بربریت اسلامی در دنیا توان برخورد جدی با بربریت فرهنگی را دارند. و شکل جمعی

محمد الخلیفی با اشاره به روابط همه جانبه و مترقی تهران و دوحه، تداوم و تداوم رایزنی‌های مقامات وزارت خارجه دو کشور را نشانه اراده جدی دو کشور برای رفع موانع توسعه روابط و گشودن درهای جدید برای همکاری دانست و بر عزم کشورش برای بهبود روابط اقتصادی با ایران تاکید کرد.
در آن جلسه دو دیپلمات ارشد ایرانی و قطری بر نفرت جهان اسلام از جنایت جسارت در تجاوز به قرآن کریم تاکید کردند و خواستار اقدام جمعی کشورهای اسلامی به ویژه از طریق سازمان همکاری اسلامی شدند.

نقد کوبنده علی باقری از قرآن سوزی/توحش فرهنگی را متوقف کنید

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top