مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

هر آنچه باید در مورد دکوراسیون ژاپنی بدانید


دکوراسیون ژاپنی سبکی مینیمال و آرامش بخش است که طراحی داخلی فضاها را به زیباترین و سالم ترین شکل ممکن نشان می دهد.

دکوراسیون ژاپنی سبک معماری و دکوراسیون الهام گرفته از فلسفه زندگی ژاپنی و اصول بودایی است که بر خلوص، سادگی، تعادل و هماهنگی تمرکز دارد. در این مطلب مجله اینترنتی دلتا این دکوراسیون زیبا و مینیمال را ارائه کرده است، تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

دکوراسیون ژاپنی

سبک زیبای دکوراسیون داخلی بر اساس اصول سادگی، زیبایی طبیعی و تعادل، دکوراسیون ژاپنی است. این سبک با ارزش های ژاپنی مانند هارمونی، حس آرامش و تعادل در زندگی هماهنگ است.

ژاپنی ها سعی کرده اند فلسفه و اصول زندگی بودا را نه تنها در منش و رفتار خود، بلکه در مواردی از زندگی خود مانند دکوراسیون داخلی خانه خود نیز به کار گیرند. برخلاف دیگر سبک ها، دکوراسیون ژاپنی تاکید زیادی بر استفاده از فضای باز، اندازه گیری دقیق اشیا و تمیزی دارد.

ویژگی های دکوراسیون ژاپنی

این سبک دارای عناصر و ویژگی های خاصی است که در اینجا سعی کرده ایم به شرح آنها بپردازیم.

طبیعت گرا

دکوراسیون ژاپنی بر ارتباط با طبیعت تاکید دارد. استفاده از عناصر طبیعی مانند چوب، سنگ، بامبو و گل در طراحی داخلی این سبک دکوراسیون بسیار رایج است. درختان بونسای و باغ های سبز آرامش و زیبایی طبیعت را به مردم یادآوری می کنند، بنابراین هر خانه ژاپنی باید یک درخت بونسای داشته باشد.

سادگی و وضوح

تاکید بر سادگی و باز بودن از دیگر ویژگی های دکوراسیون ژاپنی است. ژاپنی ها عموماً از مبلمان و تجهیزات کمتری استفاده می کنند و فضاهای بسیار آرام و تمیزی را طراحی می کنند. استفاده از مبلمان تخت، فرش های چوبی، پانل های شکسته و دیوارپوش های ساده با نقش ها و طرح های معمولی در سبک دکوراسیون ژاپنی بسیار رایج است.

بیشتر بخوانید:  آرایش عجیب پانته‌آ بهرام سوژه شد + عکس

رنگ های طبیعی و نیمه تیره

در این سبک دکوراسیون بیشتر از رنگ های طبیعی و نیمه تیره مانند سفید، طوسی، بژ و سبز استفاده می شود. این رنگ ها آرامش را به فضاها می آورند و بار روانی مثبتی را به همراه دارند.

یک سبک زندگی آرام و متعادل

دکوراسیون ژاپنی به فضاهای آرام و متعادل توجه دارد. استفاده از نور طبیعی، تنظیم صداها و محدودیت موارد غیر ضروری در فضاها از اصول این سبک است.

پارتیشن های شفاف

استفاده از پارتیشن های شفاف مانند شیشه یا بامبو برای تقسیم فضاها در دکوراسیون ژاپنی بسیار رایج است. این پارتیشن ها باعث بزرگتر شدن فضاها می شوند و در عین حال ارتباط بین فضاها را حفظ می کنند همچنین این پارتیشن ها نور طبیعی فضای داخلی خانه را افزایش می دهند.

تزئینات طبیعی

استفاده از تزئینات طبیعی مانند گل، برگ، سنگ و شمع در طراحی دکوراسیون به سبک ژاپنی بسیار رایج است. این عناصر زیبایی و آرامش خاصی به فضا می بخشد و پیوند انسان و طبیعت را عمیق تر می کند. عناصر طبیعی مانند بامبو، چوب، سنگ و آب ارتباط بین انسان و طبیعت را افزایش می دهند.

پنجره های بزرگ

معمولا در طراحی دکوراسیون ژاپنی از پنجره های بسیار بزرگ استفاده می شود. لزوم استفاده از نور طبیعی در این سبک دکوراسیون داخلی به شدت مورد تاکید است. پنجره ها بزرگ و به محیط بیرون و حیاط ها باز است تا نور خورشید به داخل خانه نفوذ کند. پنجره ها معمولا به روی طبیعت باز هستند تا هر لحظه چشم انسان از دیدن طبیعت و خلقت جادویی آن شگفت زده شود! استفاده از نور ملایم در شب نیز مرسوم است و از لامپ هایی با نور پراکنده و کم نور استفاده می شود.

بیشتر بخوانید:  تعلیق کارت‌های بازرگانی دارای رفع تعهد ارزی

آخرین کلمه

سبک تزئین ژاپنی به دلیل تاکید بر تمیزی و نظم شناخته شده است. بسیار مهم است که در این سبک چیزها را با دقت انتخاب و چیدمان کنید و جزئیات را بین آنها هماهنگ کنید. در نهایت با ایجاد حس آرامش، تعادل و سادگی در محیط زندگی، دکوراسیون ژاپنی فضایی آرام و مراقبه ایجاد می کند که تاثیر بسیار مثبتی بر سلامت روح و جسم انسان دارد.

هر آنچه باید در مورد دکوراسیون ژاپنی بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top