هشدار جدی روسیه در مورد عضویت اوکراین در ناتو


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (سه شنبه) در نشست سران این ائتلاف نظامی در لیتوانی نسبت به پیشرفت احتمالی عضویت اوکراین در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هشدار داد.

پسکوف در یک کنفرانس مطبوعاتی در کرملین با بیان اینکه روسیه از نزدیک اجلاس ناتو در ویلنیوس (پایتخت لیتوانی) را زیر نظر دارد، گفت: پیوستن احتمالی اوکراین به ناتو یک تهدید بزرگ برای امنیت اروپا است.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی همچنین درباره رفع احتمالی موانع عضویت سوئد در ناتو توضیح داد: پیوستن سوئد به ناتو پیامدهای منفی برای امنیت روسیه دارد و نیاز به پاسخی مشابه آنچه در مورد فنلاند داده شد. “.

سخنگوی کرملین درباره توافق ترکیه با سوئد برای پیوستن به ناتو گفت: ترکیه در این ائتلاف تعهداتی دارد و ما هیچ توهمی در این زمینه نداشتیم. البته اروپایی ها نمی خواهند ترکیه به اتحادیه اروپا بپیوندد و آنکارا نباید در این زمینه توهم داشته باشد.

بر اساس این گزارش، پسکوف با بیان اینکه روسیه علیرغم اختلاف نظرها در حال توسعه روابط با ترکیه است، گفت: تصمیم فرانسه برای ارسال موشک های دوربرد به اوکراین اشتباه است و عواقبی برای کی یف خواهد داشت و اقدامات متقابل انجام خواهیم داد.

پاسخ تند تهران به روسیه و بیانیه شورای همکاری خلیج فارس در تضاد با روابط دوستانه است

وی با بیان اینکه ناتو روسیه را دشمن و کشور متخاصم می‌داند، ادامه داد: همه بحث‌ها در اجلاس ناتو در همین چارچوب است. «گسترش ناتو در اروپای مرکزی و شرقی به سمت مرز روسیه اشتباه است و این دلیل بحران کنونی در اوکراین است.

این مقام روسی با اشاره به مواضع صریح و قوی ضد روسی سران کشورهای عضو ناتو در نشست لیتوانی، تاکید کرد: مسکو از نزدیک نشست ناتو را برای تجزیه و تحلیل دقیق زیر نظر خواهد داشت و اقداماتی را برای تضمین امنیت روسیه اتخاذ خواهد کرد. “

پیشتر این را آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن صبح روز سه شنبه اعلام کرد آمریکا نشست آتی رهبران ناتو در لیتوانی منجر به “نامطلوب ترین” رویارویی با مسکو خواهد شد.

هشدار جدی روسیه در مورد عضویت اوکراین در ناتو

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top