مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

هشدار درباره افزایش یک بیماری عفونی در آمریکا


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، داده‌های جدید دولت نشان می‌دهد که موارد ابتلا به آبله میمون در ایالات متحده دوباره در حال افزایش است، به طوری که تعداد عفونت‌های گزارش‌شده در حال حاضر دو برابر بیشتر از سال گذشته است.

سی ان ان گزارش داد، در پاسخ، کارشناسان بهداشت عمومی هشدارهایی را درباره افزایش این بیماری به صدا درآورده‌اند و تاکید کرده‌اند که میزان واکسیناسیون علیه این بیماری باید بیشتر شود.

دکتر «مارکوس پلسیا»، مقام ارشد پزشکی انجمن مقامات بهداشت ایالتی و منطقه‌ای، گفت: «این روند پتانسیل تبدیل شدن به یک بیماری عفونی نسبتاً شایع را دارد، اما مزیت در این شرایط این است که ما واکسنی داریم که مؤثر است. ما چنین چیزی را برای بیماری‌های سیفلیس، سوزاک، کلامیدیا یا HIV نداریم. ما مشارکت نسبتاً خوبی در فرایند واکسیناسیون داشته‌ایم، اما به واکسینه شدن بیشتر جمعیت در معرض خطر نیاز داریم. تا زمانی که این اتفاق نیفتد، ما شاهد شیوع و افزایش موارد در مکان‌های مختلف خواهیم بود.»

بر اساس داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، تا ۱۶ مارس (۲۵ اسفند) سال جاری، ۵۱۱ مورد ابتلاء به آبله میمون گزارش شده است. در حالیکه تا اواخر مارس ۲۰۲۳، کمتر از ۳۰۰ مورد گزارش شده بود.

نرخ انتقال هنوز بسیار پایین‌تر از سال ۲۰۲۲، زمانی که شیوع ابله میمونی باعث ایجاد ده‌ها هزار مورد در ایالات متحده شد، است.

علاوه بر این، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده در ماه دسامبر یک هشدار بهداشتی ارسال کرد و در مورد نوع دیگری از ویروس که مشخص شده است قابل انتقال تر است و باعث بیماری شدیدتر از نوع فرعی مرتبط با شیوع ۲۰۲۲ می‌شود، هشدار داد. طبق گزارش‌ها، این نسخه خاص از ویروس هنوز در ایالات متحده ظاهر نشده است، اما در جمهوری دموکراتیک کنگو در حال گسترش است.

آبله میمون از طریق تماس شخصی نزدیک منتشر می‌شود. علائم اولیه عبارتند از تب، لرز، خستگی، سردرد و ضعف عضلانی، و اغلب همراه با بثورات پوستی و ضایعاتی که پوسته پوسته می‌شوند و به آرامی در طی چند هفته بهبود می‌یابند ادامه دارند.

احتمال ابتلاء به آبله میمون در همه وجود دارد، اما در مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند و کسانی که HIV دارند بیشتر در معرض این بیماری هستند. واکسن آبله میمون، یک رژیم دو دوز است و واکسن‌ها با فاصله حدود یک ماه انجام می‌شوند.

هشدار درباره افزایش یک بیماری عفونی در آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top