هشدار رئیس جمهور به نهادهای دولتی و عمومی در مورد مصرف آب و برق


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیده ابراهیم رئیس جمهور رئیس وی در جلسه شورای دولت بعدازظهر امروز یکشنبه، قرآن را در کنار انسان کامل، دو رکن هدایت و نجات انسان توصیف و تصریح کرد: جواز هتک حرمت های اخیر به قرآن، برخلاف ادعای آزادی بیان، مصداق «جهل مدرن» است.

رئیس جمهور افزود: یکی از دستورات مهم قرآن کریم مبارزه با جهل در همه اشکال آن است و از این رو پیروان جاهلیت مدرن با قرآن کینه ای دارند. با توجه به موج بیداری که در جهان در حال گسترش است، روزی همه مردم متوجه نیت شوم، شیطانی و ضد انسانی اهانت کنندگان به قرآن خواهند شد.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود تلاش برای پاسخگویی به مطالبات مردم و رفع مشکلات با تکیه بر درایت، تدبیر، هماهنگی و هم افزایی را ضروری دانست و بر نظارت وزارتخانه های ذیربط بر روند زنجیره ای تولید تا مصرف تاکید کرد و افزود: با توجه به مسئولیت قانونی اتحادیه ها و اصناف باید از ظرفیت نظارت بر قیمت ها برای جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها استفاده شود.

رئیس جمهور افزود: در تامین نیاز مردم، اصل بر تکیه بر تولید داخلی است، اما در برخی مناطق که نیاز داخلی برای تامین نیازها کافی نیست، باید با برنامه ریزی دقیق و در مدت زمانی که تولید داخلی کافی است، بالاترین کیفیت را وارد کرد.

رئیسی همچنین یکی از مخاطبان اصلی جهاد تبیین را مسئولان دستگاه های اجرایی دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان به دنبال ناکارآمدی هستند و اگر مسئولان دستگاه های مختلف نسبت به شبه آفرینی آنها بی تفاوت باشند، این شبهات به گره هایی در اذهان مردم تبدیل می شود، بنابراین در عین حال که انسان باید هنرمندانه و با دقت تمام شبهات را تبیین کند، باید پاسخگوی همه شبهات باشد.

رئیس جمهور افزود: از همه ابزار تبیین استفاده کنید و از امکانات روش هایی مانند توضیحات حضوری و حضور در جمع نخبگان غافل نشوید. مطمئن باشید که تکرار در توضیح دستاوردها و اقدامات امیدوارکننده مثمر ثمر خواهد بود.

رئیسی در پایان سخنان خود نسبت به مصرف آب و برق به دولت و نهادهای عمومی هشدار داد و بر رعایت شاخص های صرفه جویی تاکید کرد.

رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود همچنین با تسلیت ایام سوگواری آتی امام حسین (ع) عاشورا را بستری برای معرفت افزایی توصیف کرد و گفت: عاشورا زیباترین تصویر برای بازنمایی مظاهر و ارزش های والای انسانی از جمله انسانیت، عدالت، وفاداری، ایثار و بصیرت عبدالله علیه السلام در این گونه بشریت است. طوفان های شدید فکری، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی.

هشدار رئیس جمهور به نهادهای دولتی و عمومی در مورد مصرف آب و برق

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top