مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

هشدار سریع روسیه به کشتی های اوکراینی از دریای سیاه


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش فارس، همزمان با تشدید درگیری ها بین روسیه و اوکراین و حمله اوکراین به پل شبه جزیره کریمه، وزارت دفاع روسیه شامگاه چهارشنبه به وقت تهران به کشتی هایی که به سمت بنادر اوکراین در مسیر دریای سیاه حرکت می کنند، هشدار داد.

وزارت دفاع روسیه برخی مناطق شمال غربی و جنوب شرقی دریای سیاه را خطرناک اعلام کرد.

دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین گفت: اقدام روسیه برای لغو قرارداد غلات دریای سیاه یک تهدید مستقیم و غیرقانونی است.

وی گفت: از پل کریمه برای مصارف نظامی استفاده می شود و ما آن را نظامی می دانیم.

روز سه شنبه رسانه های روسیه و اوکراین از انفجاری در پل کریمه خبر دادند که شبه جزیره را از دریا به سرزمین اصلی روسیه متصل می کند. چند ساعت بعد، خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع بلندپایه اوکراینی گزارش داد که رژیم کی یف پشت انفجار پل اتصال کریمه به روسیه بوده است.

اظهارات عجیب ترامپ درباره توافق روسیه و اوکراین

پس از آن حمله، سخنگوی کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گزارش هایی مبنی بر حمله تروریستی به پل شبه جزیره کریمه دریافت کرده است و گفت: ما می دانیم پشت این اقدام چه کسانی هستند و از حیله گری رژیم کی یف آگاه هستیم.

به گفته کمیته ملی مبارزه با تروریسم فدراسیون روسیه، در اثر حمله تروریستی به پل کریمه، بزرگراه آن آسیب دید و دو بزرگسال کشته و یک کودک مجروح شد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز درباره آینده «توافق غلات» بدون مشارکت روسیه هشدار داد که خطرات امنیتی وجود خواهد داشت و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:  تصمیم شبانه درباره تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های این استان

سخنگوی پوتین همچنین گفت: منطقه اجرای توافق غلات توسط رژیم کی یف برای اهداف نظامی استفاده می شود و این جنبه مهمی است که نباید فراموش شود.

هشدار سریع روسیه به کشتی های اوکراینی از دریای سیاه

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top