هشدار مهم؛ این روغن ها سرطان زا هستند


این روغن ها باید بلافاصله پس از استخراج مصرف شوند یا به روش های دیگر تصفیه شوند. نفت خام حاوی صمغ، موم، ذرات ریز، رطوبت، اسیدهای چرب آزاد، اجزای بذر و سایر ترکیبات زائد است که به دلیل طول عمر و مجاورت با هوا، نور، گرما و رطوبت محیط، فعل و انفعالات میکروبی و شیمیایی مختلفی را متحمل می شوند و بدون شک در اثر هیدرولیز و اکسیداسیون، فاسد و مسموم می شوند.

بد نیست بدانید مصرف روغنی که در تماس با اکسیژن هوا اکسید می شود به دلیل ایجاد رادیکال های آزاد مضر است و افزایش پراکسید باعث بیماری های عروق کرونر قلب، تصلب شرایین و پیری زودرس می شود.

این هم قسمتی از ماجراست، نکته منفی این است که اگر دانه های روغنی در شرایط نامساعد محیطی کپک بزنند، روغن به دست آمده از آن مسموم شده و مصرف آن برای کبد مضر است و مهمتر از همه این است که دستگاه های روغن گیری باید حداقل در پایان هر روز کاری با مواد مخصوص شسته شوند که متاسفانه این کار انجام نمی شود.

بیشتر بدانید: بدانید که بهترین روغن برای استفاده روزانه کدام است

این کارشناس ارشد تغذیه نسبت به خطرات مصرف روغن های فله از مراکز تهیه کننده این روغن ها در حضور مشتریان هشدار داد و تاکید کرد: این روغن ها ممکن است به دلیل وجود ترکیبات مضر به دلیل وجود طولانی مدت و مجاورت با هوا یا نور، رطوبت و به طور کلی اکسید و گرمای محیط، در معرض واکنش های مختلف میکروبی و شیمیایی قرار گیرند. روغنی که به دلیل مجاورت با اکسیژن هوا اکسید می شود و رادیکال های آزاد ایجاد می کند، این رادیکال های آزاد بسیار مضر هستند و باعث بیماری های قلبی عروقی، تصلب شرایین می شوند، علاوه بر این روغن هیدرولیز شده سرطان زا است.

خدیجه رحمانی در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز، درباره مضرات مصرف روغن های فله که این روزها به دلیل تهیه این روغن ها با حضور مشتریان در بین مردم رواج پیدا کرده است، گفت: دستگاه های استخراج روغن موجود در شهرستان بخش کوچکی از خط تولید نفت هستند اما شرایط و فرآیند دیگری برای کنترل کیفیت تولید نفت ندارند. در کارخانه‌های روغن‌گیری، خط تولیدی که مواد اولیه از آن وارد می‌شود تا نهایتاً روغن تولید می‌شود، هر قسمت آن از نظر میکروبی و شیمیایی کنترل می‌شود، در حالی که در تولید روغن‌های فله کنترل کیفیت محصول انجام نمی‌شود و فقط از دانه‌ها روغن استخراج می‌کنند و در شرایط غیربهداشتی که مضر بودن آنها قابل بحث است.

وی ادامه داد: همه روغن‌های مایع به دلیل ماهیت مایع در معرض اکسیداسیون هستند، بنابراین فاسد شدنی بالایی دارند، به‌خصوص روغن‌هایی که خام و تصفیه نشده هستند. علاوه بر این، روغن هایی که خام و تصفیه نشده هستند، آلوده و حاوی ترکیبات مضری مانند لاستیک، ذراتی مانند اگزالات و فیتات ها، فلزات سنگین و مواد حساسیت زا هستند، به خصوص روغن کنجد به دلیل اینکه بسیار آلرژی زا بوده و دارای ترکیبات حساسیت زا است.

وی افزود: این روغن‌ها به دلیل وجود ترکیبات مضری که ذکر شد، در اثر ماندگاری و مجاورت با هوا یا نور، رطوبت و گرمای محیط، می‌توانند در معرض واکنش‌های میکروبی و شیمیایی مختلفی قرار گیرند و به طور کلی در اثر هیدرولیز و اکسیداسیون، فاسد و مسموم می‌شوند. باعث بیماری های قلبی عروقی، تصلب شرایین می شود.”

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این روغن هیدرولیز شده سرطان‌زا است، بنابراین رادیکال‌های آزاد عامل سرطان هستند، بنابراین خواص درمانی مفید این روغن‌ها در مقایسه با مضراتی که می‌زنند ناچیز است، همچنین دانه‌های کنجد می‌تواند حاوی آفلاتوکسین باشد که باید در شرایط خاص کارخانه تصفیه شود و از آنجایی که آفلاتوکسین‌های سالم قابل تشخیص نیستند، کیفیت آن قابل مشاهده نیست کنجد آلوده به آفلاتوکسین یا کپک است و این آلودگی با چشم قابل مشاهده نیست و مصرف این روغن ها باعث مسمومیت می شود و برای کبد بسیار مضر است.

وی تاکید کرد: حتی نگهداری این روغن ها در مخازن ذخیره سازی نیز بحث برانگیز است زیرا ممکن است روغن های تولید شده در این مراکز در همان روز به فروش نرسد و در آنجا نگهداری شود، شرایط نگهداری روغن ها در شرایط کنترل شده نیست و در نزدیکی روغن های تازه ای که استخراج می شود، رسوب کدر تشکیل می شود که غیرقابل خوردن نیز است.

وی در پایان گفت: دستگاه های روغن گیری باید در پایان هر روز با مواد مخصوص شسته شود و شرایط بهداشتی رعایت شود که در اکثر موارد رعایت نمی شود و به همین دلیل استفاده از این نوع روغن ها را به افراد توصیه نمی کنیم بلکه باید روغن هایی مصرف کنند که دارای پروانه بهداشتی، پروانه بهداشتی، مهر استاندارد و تاریخ تولید و تاریخ انقضا باشند.

هشدار مهم؛ این روغن ها سرطان زا هستند

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top