هشدار مهم به خریداران ترانسفر خودرو


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایسنا، سرهنگ محمد شریفی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت کلاهبرداری شخصی از طریق فروش حواله خودرو و عدم تحویل خودرو، پرونده در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان سبزوار قرار گرفت.

وی افزود: بررسی های اولیه پزشکی قانونی نشان می دهد فردی شناسایی شده اقدام به فروش دسته ای خودروها به مبلغی بالاتر از قیمت کارخانه و کمتر از قیمت بازار آزاد کرده و با تحویل حدود 40 تا 50 خودرو در مدت زمانی متواری شده است.

رئیس اداره فرهنگی اجتماعی پلیس آگاهی فرجا با بیان اینکه مالباختگان از شهرهای مختلف تهران، سمنان، ورامین، سبزوار، ششمد، خوشاب، داورزن، یوین و جُهتایی اقدام به واریز وجه به حساب متهم کردند، گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده بیش از 300 نفر از شاکیان تاکنون شناسایی و حدود 20 میلیارد نفر از آنها شناسایی شده است.

وی گفت: پس از یک ماه تلاش شبانه روزی کارشناسان اداره جنایی پلیس آگاهی و کلاهبرداری، مشخص شد متهم به چندین استان کشور (تهران، مشهد، کرمان، مازندران و گلستان) سفر کرده و در شهر گرگان شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه در منزلش شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ شریفی تصریح کرد: وی پس از انتقال این کلاهبردار به کلانتری اعتراف کرد که با همدستی چهار نفر دیگر و با برنامه ریزی قبلی خودرو را فروخته و پس از تحویل به موقع چندین دستگاه و جلب اعتماد شهروندان متواری شده است.

وی با بیان اینکه متهم مذکور با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است، گفت: با این حال، تحقیقات جدید به صورت روزانه برای شناسایی متهم فراری همچنان ادامه دارد.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی فراجا به شهروندان توصیه و هشدار داد: گول تبلیغات و تبلیغات کلاهبرداران در سایت ها و … را نخورید. و حتما در این زمینه از منابع رسمی و موثق اقدام به ثبت نام و خرید خودرو نمایید.

وی درباره سوء استفاده برخی کلاهبرداران در فروش خودرو به نامزدها گفت: شهروندان فریب وعده های پوچ و وسوسه انگیز شرکت های بدون مجوز و افراد ناشناس برای عرضه خودرو با شرایط خاص و انحصاری را نخورند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ شریفی با بیان اینکه کلاهبرداران معمولا طعمه خود را از بین افرادی که به مراحل قانونی آشنایی ندارند انتخاب می کنند، تصریح کرد: هموطنان در برخورد با شرکت های اجاره ای و شرکت های فاقد مجوز دقت لازم را داشته و موارد مشکوک را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

هشدار مهم به خریداران ترانسفر خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top