هوش مصنوعی در بازی کودکان همدم می شود

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش آنا؛ در آینده‌ای نه چندان دور، می‌توانید با یک خرس عروسکی راه بروید و در حال خواندن داستان‌های قبل از خواب برای فرزندتان باشید. داستان های جذاب و حماسی متناسب با علایق فرزند شما و حتی عمیق ترین رازهای او.

در دهه های 1980 و 1990، عروسک های تدی روکسپین بسیار محبوب بودند، اما با رشد سریع دنیای جدید، اسباب بازی های هوشمند مجهز به فناوری هوش مصنوعی به زودی وارد بازار خواهند شد.

مطمئنا در آینده ای نه چندان دور شاهد اسباب بازی های بسیاری مجهز به سرویس هوش مصنوعی «GPT Chat» خواهیم بود. وقتی فرزندتان شروع به درخواست از شما برای خرید این اسباب‌بازی‌ها می‌کند، می‌دانید که همه چیز فقط سرگرمی و بازی نیست و می‌تواند خطرات مختلفی را به همراه داشته باشد.

یک خرس عروسکی هوشمند که به سوالات کودک شما پاسخ می دهد

یک اسباب بازی را تصور کنید که همه چیز را در مورد کودک شما یاد می گیرد و به خاطر می آورد. کودک شما می تواند در تمام طول روز با اسباب بازی خود صحبت کند و پاسخ کامل سوالات خود را از این عروسک دریافت کند. عروسکی باهوش که هر چه کودکتان بیشتر با آن صحبت کند «باهوش‌تر» می‌شود.

شما می توانید نه تنها نام کودک، بلکه فعالیت های روزانه کودک را نیز در هوش مصنوعی قرار دهید. در این شرایط، هوش مصنوعی می داند که فرزند شما به کدام مدرسه می رود. دوستان او چه کسانی هستند و در واقع می تواند با تمام دانش خود داستان جدیدی بسازد و تقریباً مانند یک دوست خوب فرزند شما صحبت کند. بنابراین، فرصت ها و پتانسیل های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد.

در اینجا آلن وانگ، مدیر عامل و سازنده اسباب‌بازی VTech، خط آینده شرکتش از خرس‌های عروسکی مجهز به هوش مصنوعی را تصور می‌کند. او می گوید این دستگاه ها به والدین کمک می کند تا جایگزین مناسبی برای خواندن داستان های قبل از خواب برای فرزندانشان پیدا کنند.

این خرس های مجهز به هوش مصنوعی از فناوری چت بات برای ایجاد داستان های شخصی استفاده می کنند. آنها می توانند کودک را سرگرم کنند و نکات مفید و آموزنده ای را به او آموزش دهند. بدون شک فرزند شما با این اسباب بازی پیوند واقعی برقرار خواهد کرد.

در همین راستا، وانگ می‌گوید، فناوری ربات «ChatGPT» می‌تواند از سال 2028 در اسباب‌بازی‌ها در دسترس باشد و برای آموزش یا حتی القای ارزش‌هایی مانند دروغ نگفتن استفاده شود. این می تواند مسیر جدیدی در تولید محصولات آموزش الکترونیکی برای کودکان باشد که در حال حاضر سرمایه گذاری زیادی صورت گرفته است.

علاوه بر اطلاعات اولیه، کارشناسان معتقدند این اسباب بازی ها می توانند مکان های مدرسه و خانه و اطلاعات حساس والدین را نیز جمع آوری کنند.

در حالی که این مفهوم نوآورانه است، همان نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی که دستگاه‌های هوشمند بزرگسالان را آزار می‌دهد در مورد این ابزارهای جدید کودکان نیز اعمال می‌شود. هنگامی که یک اسباب بازی قابلیت ضبط دارد، داده ها اغلب جمع آوری، ذخیره و با خریداران شخص ثالث به اشتراک گذاشته می شود.

وونگ ادر درباره هوش مصنوعی مولد می‌گوید: «من فکر می‌کنم ما باید از خطرات، حریم خصوصی، امنیت، چه چیزی یاد بدهیم و چه چیزی را آموزش ندهیم، آگاه باشیم.

در سال 2015، عروسک‌های Hello Barbie مجهز به وای‌فای، پیشگامان اسباب‌بازی‌های مجهز به هوش مصنوعی بودند که به جمع‌آوری و ذخیره‌سازی اطلاعات و تجاوز به حریم خصوصی و خطرات امنیتی معروف بودند.

اما نگرانی هایی نیز در مورد نحوه استفاده از داده های ثبت شده برای اهداف بازاریابی وجود داشت. سازنده عروسک، Mattel، مورد شکایت قرار گرفت و تغییراتی را برای مطابقت با قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان اعمال کرد.

تلاش برای اجتناب از اسباب‌بازی‌های هوش مصنوعی قطعاً عملی نخواهد بود زیرا آنها به سرعت در حال تبدیل شدن به یک هنجار برای خانواده هستند. برخی از والدین نگران پیامدهای به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی فرزندشان با هوش مصنوعی هستند. از این گذشته، اغلب در مورد خطرات امنیتی در مورد فناوری های نوظهور به ما هشدار داده می شود. اما چگونه می توانید مطمئن باشید که خود و خانواده تان از خطرات این اسباب بازی ها در امان هستید؟

– در صورت امکان مواردی مانند ویژگی های دوربین و چت را غیرفعال کنید.

– تمام کنترل های والدین را روی اسباب بازی ها فعال کنید.

– همیشه خط مشی دستگاه و خط مشی رازداری را با دقت بخوانید.

– مطمئن شوید که راهی برای تنظیم مجدد اسباب بازی برای پاک کردن عملکرد و حافظه آن وجود دارد. اگر فرزندتان استفاده از آن را متوقف کرد، این مراحل را دنبال کنید.

در حال حاضر، هوش مصنوعی مولد به اندازه کافی بالغ نیست که بتوان آن را در اسباب بازی ها گنجاند. اما بدون شک در آینده ای نه چندان دور این اسباب بازی های هوشمند به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی خانواده ها تبدیل خواهند شد. بنابراین لازم است دولت ها و سیاستمداران به موقع وارد این عرصه شده و الزامات مربوط به آن را بدانند تا خطرات احتمالی فناوری هوش مصنوعی را که وارد تمام بخش های زندگی بشر می شود به حداقل برسانند. این عروسک‌های جذاب و البته کمی ترسناک می‌توانند بسیاری از وظایف و برنامه‌های والدین را در مراقبت از فرزندانشان تسهیل کنند، اما نباید از خطرات امنیتی، روحی و روانی که استفاده از این اسباب‌بازی‌های هوشمند برای کودکان و نوجوانان ایجاد می‌کند غافل شد. خانواده ها.

هوش مصنوعی در بازی کودکان همدم می شود

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top