هیچ محتوایی برای انواع گردشگری وجود ندارد

به گزارش به نقل از کارآفرین نیوز روابط عمومی اداره کل گردشگری، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: فعالیت دفاتر تخصصی گردشگری با تمرکز بر موضوعات مختلف در حوزه گردشگری، چند برابر و بر تعداد پیشکسوتان و مشاهیر حوزه گردشگری افزوده می شود. کمک فعالان بخش خصوصی و نیروی انسانی داوطلب.

علی اصغر شالبافیان در نشست با روسای و اعضای میزهای تخصصی که شامل گردشگری تعالی، گردشگری خانواده محور، ورزش، غذا، طبیعت گردی، گردشگری دریایی و … می شود، گفت. برای پیشبرد فعالیت های مربوطه، این امر از طریق شبکه سازی، معرفی و برندسازی افراد و در نهایت ورود به جامعه مخاطبین بخش های مختلف محقق خواهد شد.

شالبافیان افزود: زمانی که تعداد فعالان صاحب نام در حوزه های مختلف گردشگری در تمام استان های کشور چند برابر و بیشتر شود و مباحث تخصصی گردشگری در استان ها مطرح شود، پیشرفت و حرکت به سمت چشم اندازهای تعیین شده در جداول تخصصی ادامه خواهد داشت. و با ایجاد نظام و ساختار هدفمند پیشگامان حوزه گردشگری رو به افزایش است.

معاون گردشگری رئیس جمهور این اقدام را الگویی در تنوع بخشی به محصولات گردشگری دانست و یادآور شد: با معرفی و تسهیل روند فعالیت نیروهای انسانی داوطلب و فعالانی که در میزهای تخصصی همکاری می کنند، فرهنگ سازی و زمینه ای برای برآوردن انتظارات ایجاد می شود. در داخل و خارج این وزارتخانه در راستای اهداف توسعه کلان گردشگری کشور محقق خواهد شد.

همچنین شالبافیان از روسای دفاتر تخصصی گردشگری خواست تا روی موضوعات محدود، شفاف و عملیاتی تمرکز کنند.

V وی با بیان اینکه بیش از یک سال از فعالیت میزهای تخصصی می گذرد، یادآور شد: برگزاری این نشست در واقع به منظور پالایش اقدامات و بررسی فعالیت های انجام شده مطابق با اهداف مورد نظر برگزار شد تا هماهنگی گام های قابل اعتماد و عملیاتی در زمینه هایی که باید به طور متفاوت حذف شوند.

شالبافیان همچنین تولید و انتشار محتوا را در رأس امور اجرایی دفاتر تخصصی گردشگری قرار داد و گفت: متاسفانه کمبود محتوا در زمینه انواع گردشگری بسیار زیاد است و با توجه به اینکه حوزه گردشگری بین رشته ای است و دارای مخاطبان گسترده و متنوعی دارند، بنابراین باید تلاش کرد تا محتوا در جامعه هدف توزیع شود.

معاون گردشگری با اشاره به اینکه پس از فعالیت دفاتر تخصصی گردشگری، شبکه ای از همکاران و همکاران گردشگری ایجاد می شود، افزود: وقتی چیزهای جاری محصولات مختلف گردشگری ارزش افزوده پیدا می کند به این معناست که توانسته ایم. افزایش ظرفیت را نیز معرفی کنیم.» شالبافیان همچنین پس از دریافت گزارش اقدامات انجام شده توسط روسای دفاتر تخصصی، از هر یک از حاضران خواست تا مفاهیم و وظایف دفاتر تخصصی مربوطه را بازنویسی کنند تا اقدامات ملموس و مختصر برای آینده و علاوه بر آن انجام شود. نظام‌مند کردن اداره به امور اجرایی، فرهنگ‌سازی مفاهیم همه، بخش را در راس امور قرار می‌دهد.

هیچ محتوایی برای انواع گردشگری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top