واکنش آمریکا به اظهارات کنعان درباره تبادل زندانیان


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایسنا، متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشستی خبری که جزئیات آن در سایت وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر همتای ایرانی خود در خصوص تبادل زندانیان مبنی بر اینکه دولت آمریکا مقصر طولانی شدن این روند است که چه موانعی در این راه وجود دارد، گفت: من آن طور که هرگز نخواستم درباره جزئیات این روند صحبت نمی کنم، زیرا از نظر ما مهم است که این جزئیات علنی نشود. قطعا موضوع این زندانیان موضوع بسیار حساسی است.

میلر ادامه داد: «ما واقعاً می‌خواهیم این زندانیان را در اسرع وقت به خانه برگردانیم. ما سعی می کنیم این کار را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهیم.”
اظهارات میلر پس از آن مطرح می شود که ناصر خانانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز گذشته در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر تبادل زندانیان ایران و آمریکا و اخبار منتشر شده در این رابطه از جمله درخواست آمریکایی ها برای آزادی نفر چهارم در این مبادله، گفت: ایران بر مبادله زندانیان و آزادی اتباع ایرانی که به طور غیرقانونی در ارتباط با آمریکا هستند، اصرار دارد.
وی با بیان اینکه در مقطعی در این زمینه به توافق رسیده بودیم، گفت: دلیل طولانی شدن این موضوع نبود اراده لازم در دولت آمریکاست.
کنعانی همچنین درباره اینکه سوالات جدیدی از سوی رسانه ها در خصوص مطالبات آمریکا در این زمینه مطرح شده است، گفت: من نمی توانم این سوالات را تایید کنم و در مورد آن اظهار نظر نمی کنم.
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: در مرحله‌ای هستیم که می‌توانیم بگوییم در صورت اراده طرف آمریکایی این مبادله امکان‌پذیر است.
کنعانی بیان کرد: برخی از کشورهایی که روابط خوبی با دو کشور دارند در این زمینه ایفای نقش می کنند و ما از نقش آفرینی آنها استقبال می کنیم. امیدواریم در مدت زمان کوتاهی این اتفاق بیفتد.
وی ادامه داد: برای ما اظهارات رسمی مهم است نه تحلیل و گمانه زنی رسانه ای.

واکنش آمریکا به اظهارات کنعان درباره تبادل زندانیان

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top