واکنش سازمان ملل به اتهامات وارده به ایران در مورد پهپادها


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش ایرنا، «استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل روز دوشنبه به وقت محلی در پاسخ به سوالی که سفیر آمریکا وی در سازمان ملل متحد با بیان اینکه دبیرخانه سازمان ملل متحد موظف است مدارک دریافتی در خصوص استفاده از پهپادهای ایرانی در اوکراین و نقض بند چهارم قطعنامه 2231 را بررسی کند، افزود: همچنان در حال بررسی اطلاعات درباره ادعاهای ارسالی هستیم. هواپیماهای بدون سرنشین به روسیه توسط ایران و ما بند چهار قطعنامه 2231 را نقض می کنیم.

افشای دروغ های خطرناک «بایدن» درباره اوکراین

دوجاریک در پاسخ به این سوال که آیا دبیرخانه سازمان ملل تیمی را برای بررسی شواهد می‌فرستد، مستقیماً پاسخی نداد و گفت من بیانیه‌ام را گفته‌ام.

به گزارش ایرنا، نشست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل درباره اجرای قطعنامه 2231 و توافق در 15 ژوئیه (15 تیر) عرصه درگیری دیپلمات های آمریکا و انگلیس با روسیه شد که با دعوت از اوکراین به دنبال تکمیل سناریوی خود در برابر برنامه دفاعی بازدارنده جمهوری اسلامی ایران بودند. و ادامه تحریم های موشکی.

در 15 جولای، رابرت وود، سفیر و معاون نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل متحد، اتهامات واشنگتن را تکرار کرد و گفت که ایالات متحده آمریکا از استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی علیه زیرساخت های غیرنظامی در اوکراین بسیار نگران است. روسیه قطعنامه 2231 را نقض کرده است.

معاون نماینده دائم ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد در نشست دوره ای شورای امنیت درباره اجرای قطعنامه 2231 و برجام با تکرار اتهامات واشنگتن گفت: ایالات متحده آمریکا به شدت نگران استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی علیه زیرساخت های غیرنظامی در اوکراین و ایران و روسیه قطعنامه 2231 را نقض کرده اند.

امیر سعید ایروانی، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد نیز در پاسخ گفت: ایران قاطعانه اتهامات بی اساس اوکراین را رد می کند. ایران موضع بی طرف خود را در قبال درگیری در اوکراین حفظ کرده است. ما صبورانه منتظر شواهد ادعایی از اوکراین پس از دیدار مقدماتی بین کارشناسان ایرانی و اوکراینی بودیم. با این حال، استفاده از به اصطلاح “اسناد” متشکل از عکس های بحث برانگیز و اطلاعات مشکوک “متن باز” و همچنین سوء استفاده از رویه های سازمان ملل برای انتشار آنها به عنوان شواهدی بر نقض ادعایی، همانطور که توسط اوکراین و بریتانیا انجام شد، غیرحرفه ای، فریبنده و غیرمولد است.”

افشاگری جدید ترامپ از شنود تلفنی مقامات کاخ سفید

سفیر ایران در سازمان ملل ادامه داد: درخواست های مکرر دبیرخانه برای انجام تحقیقات به اصطلاح فاقد وجاهت قانونی است. نه قطعنامه 2231 و نه یادداشت رئیس شورای امنیت مربوطه (S/2016/44) چنین مأموریت غیرقانونی را مجاز نمی دانند. هرگونه یافته یا نتیجه گیری دبیرخانه ناشی از این گونه فعالیت های غیرقانونی باطل و بی اعتبار است.

عروانی تاکید کرد: معروف است که برخی کشورها به عمد در تلاش هستند تا توجه بین المللی را از ریشه های وضعیت فعلی مربوط به اجرای برجام و نقض مستمر قطعنامه 2231 توسط آمریکا پس از خروج غیرقانونی این کشور از برجام منحرف کنند. توافق در سال 2018. در نتیجه ما قاطعانه اعلام می کنیم که حضور اوکراین در این نشست را به رسمیت نمی شناسیم و قصد نداریم در این نشست به اتهامات بی اساس و مکرر نماینده اوکراین یا برخی از کشورهای عضو علیه طرف من رسیدگی کنیم. .

واکنش سازمان ملل به اتهامات وارده به ایران در مورد پهپادها

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top