واکنش میرسلیم به دور زدن مجلس توسط صدا و سیما


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش خبرآنلاین، چند روز پیش خبرهایی مبنی بر برنامه ریزی ساترا برای دور زدن مجلس رسید و سرانجام (سه شنبه 9 خرداد) سازمان صدا و سیما بدون حضور نمایندگان مجلس و دولت با دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی رایزنی کرد. و بدون شرح و توضیح «سونوگرافی و تصویر» مسئولیت جدیدی را بدون ذکر «ساترا» تدارک دید تا در صورت تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، بدون داشتن قانون مصوب، مسئولیت‌های «ساترا» را مشروعیت بخشد!

پس از این ماجرا به سراغ سیدمصطفی آقامیر سلیم، نماینده مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده مجلس و وزیر سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال 72 تا 76 رفتم تا نظر ایشان را در مورد این اتفاقات بیاموزم. به پایین خواهید خواند.

به نظر شما مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد شبکه بومی تلویزیون و صدا و سیما دور زدن مجلس تلقی می شد یا خیر؟

ما با شورای عالی انقلاب فرهنگی به گونه ای کار کرده ایم که نه ما وارد حوزه هایی می شویم که آنها وارد می شوند و نه آنها وارد حوزه هایی که ما وارد می شویم. اما اخیراً مشغول تدوین قانونی هستیم که مرزهای ورود شورای انقلاب فرهنگی را به وضوح مشخص کند که جنبه سیاسی داشته باشد و در عین حال مجلس بتواند کار قانونگذاری خود را انجام دهد.

نظر شما در مورد این حادثه چیست؟

شورای عالی انقلاب فرهنگی که در قانون اساسی لحاظ نشده از اختیارات رهبری است و ما به یکدیگر احترام می گذاریم. گفتم ما هم قبول کردیم که یک سری حریم خصوصی را حفظ کنیم و وارد خاک هم نشویم تا ناهماهنگی ایجاد نشود.

نکته در مورد ساترا این است که مبنای قانونی ندارد. تا چه حد این خبر را تایید یا تکذیب می کنید؟

باز هم این تاریخ از اختیارات مقام معظم رهبری است که از آن برای انسجام بخشیدن به تصمیمات اتخاذ شده در حوزه تصویر استفاده می کند.

اقدامات مجلس برای بهبود وضعیت رصد ساترا در شبکه بومی تلویزیون چیست؟

فعلا باید به او احترام بگذاریم نه چیز دیگری.

واکنش میرسلیم به دور زدن مجلس توسط صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top