واکنش چمران به انتصاب زاکانی به عنوان معاون رئیس جمهور


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش تسنیم، مهدی چمران در حاشیه یکصد و شصت و یکمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز بر اساس برنامه ریزی انجام شده گزارش جلال بهرامی معاون حمل و نقل شهرداری تهران از آخرین اقدامات این معاونت ارائه شد. باید در حوزه حمل و نقل فراهم شود.

وی تصریح کرد: در ادامه جلسه طرح مربوط به نوسازی پارچه های فرسوده در دستور کار اعضا قرار می گیرد و در این طرح تغییراتی در رابطه با مشکل پارچه های فرسوده انجام می شود.

چمران ادامه داد: البته در بحث نوسازی بافت های فرسوده برای افراد نیز مشوق هایی در نظر گرفته ایم بنابراین اگر نوسازی بافت های فرسوده به صورت تجمیع (150 متری) انجام شود 80 درصد مشوق ها به مالک تعلق می گیرد. که در اصلاحات پیشنهادی این مساحت را به 120 متر کاهش دادیم. همچنین در طرح نوسازی بافت های فرسوده در صورت انجام تراکم 200 متر مشوق های 100 درصدی در نظر گرفته می شود و در اصلاحات جدید این متراژ را به 150 متر کاهش می دهیم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه ادغام در قالب فرهنگ هنوز در کشور ما اتفاق نیفتاده است، گفت:

وی افزود: در جلسه حسابرسی آینده چند شرکت را در دستور کار قرار خواهیم داد.

چمران به دیدار خود با نمایندگان قوه قضائیه در سطوح مختلف اشاره کرد و افزود: این دیدارها با خجت الاسلام است. رئیس قوه قضائیه، معاونت تحقیقات قوه قضائیه و دادستان کل کشور برگزار شد و در جلسه ای که با رئیس قوه قضائیه داشتیم مقرر شد کارگروه های تخصصی با معاونت مربوطه تشکیل و راه اندازی شود. روسای در شهرداری

رئیس شورای شهر تهران درباره صدور احکام جدید و آخرین انتصابات شهرداری تهران نیز تصریح کرد: انتصابات در هفته گذشته انجام شده و فرض بر این است که مصوبات دیگر یکساله نباشد؛ انتصابات در هفته گذشته انجام شده است. البته این که احکام یک ساله باشد یا نباشد، کار بدنی باشد یا نباشد، بحث دیگری است. اما در هر صورت با توجه به بحث های انجام شده این احکام تا پایان مدیریت شهری معتبر خواهد بود.

وی گفت: امیدواریم دیگر شاهد نقل و انتقالات مکرر در سطوح مختلف شهرداری تهران نباشیم.

چمران همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اخیرا خبری در شبکه های اجتماعی منتشر شده مبنی بر اینکه یکی از بستگان خود یکی از نزدیکان خود را به عنوان یکی از معاونان شهرداری تهران معرفی کرده است که آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟ من هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارم!

وی همچنین با بیان اینکه متأسفانه تهران تبدیل به «بزغاله» شده است، گفت: شهر تهران مشکلات زیادی در اطراف خود دارد، مثلاً شهر قدس یا روستای مرتضی گرد که وابسته به منطقه 19 است و این موارد عبارتند از. مشکلاتی را برای شهر ایجاد کرده است.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص انتصاب زاکانی به عنوان نماینده و دستیار رئیس جمهور در موضوع آسیب های اجتماعی در تهران تصریح کرد: در این زمینه پیشنهادی از سوی رئیس جمهور مطرح شد که البته آقای زاکانی در این جلسه حضور دارند. هیئت دولت و امیدواریم این اقدام موثر واقع شود».

واکنش چمران به انتصاب زاکانی به عنوان معاون رئیس جمهور

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top