پرداخت 70 هزار میلیارد تومان وام مسکن در 3 ماه

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «ابوالفضل نوروزی» رئیس دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در برنامه جدول اقتصادی شبکه خبر گفت: در 3 ماهه نخست سال جاری در سال جاری با همکاری بسیار خوب رئیس کل بانک مرکزی و شرکت مدیران عامل، شبکه بانکی بیش از کل سال گذشته و به مبلغ بیش از 70 هزار میلیارد تومان برای مسکن ملی پرداخت کرده است. وام ساخت و ساز برای حرکت.

رئیس اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: طی چند هفته گذشته جلسات فشرده و فراوانی بین بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته است و برای تسریع در پرداخت تسهیلات ادامه خواهند داشت.

نوروزی تصریح کرد: پس از برگزاری سه جلسه شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهور در سال جاری، همکاری بانک ها با نهضت ملی مسکن نسبت به سال قبل بهتر شده است.

رئیس دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: بانک مرکزی سهمیه بانک ها برای پرداخت تسهیلات مسکن را در سال 1400 اعلام کرد اما برخی از ستادهای بانکی در تهران برای استان ها اعلام نکردند. رئیس‌جمهور تاکید کرد: همه بانک‌ها باید از سیستم مربوطه پیروی کنند و به هم متصل بوده و دسترسی و داشبوردی برای ارائه تسهیلات روستایی و سپرده و خودمالکی داشتند. اکنون همه بانک ها به هم متصل هستند و امکان پرداخت وام و حتی کمک در قالب اجاره زمین 99 ساله وجود دارد.

نوروزی با بیان اینکه اخیرا بانک ها همکاری خوبی داشته اند و همه به سامانه متصل شده اند، گفت: تا 26 تیر 1402 تعداد یک میلیون و 347 هزار و 2 متقاضی تسهیلات مسکن به 5 بانک دارای سهمیه بالا وارد شده اند که از این تعداد 350 هزار میلیارد تومان بوده است. به 322 هزار نفر پرداخت شد.

به گفته وی، امسال قرارداد 80 هزار میلیارد تومانی وام نهضت ملی مسکن منعقد شد.

پرداخت 70 هزار میلیارد تومان وام مسکن در 3 ماه

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top