مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

پس از 14 سال، نیازهای اطلاعاتی سرمایه گذاران بورس به روز شد

به گزارش تسنیم، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار مدلی از گزارش تفسیری مدیریت شرکت‌ها را منتشر کرده است، در حالی که در متن این اطلاعیه آمده است: پس از ابلاغ ضوابط تهیه گزارش تفسیری مدیریت و مدیریت استفاده از آن و به منظور ارتقای شفافیت اطلاعات ناشران منطبق با مقررات حاکم بر سازمان ناشران و همچنین رعایت برخی از دستورالعمل‌های اجرایی مقررات مربوط به شرکت‌ها. در سازمان ( مصوبه 1401.07.18 سازمان بورس و اوراق بهادار) نمونه ای از گزارش تفسیری مدیریت به شرح فایل پیوست ارائه شده است. لذا لازم است ناشران محترم پس از این تاریخ گزارش تفسیری مدیریت را در قالب نمونه افشا نمایند.

لازم به ذکر است که الگوی گزارش تفسیری مدیریت تهیه شده شامل حداقل الزامات افشای اطلاعات شرکت ها می باشد و در صورت لزوم ناشران می توانند اطلاعات مرتبط را به قالب گزارش تفسیری مدیریت اضافه کنند.

ارسال نمونه گزارش فعالیت هیأت مدیره شرکتها از بازار سرمایه به مجمع عمومی

همچنین مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس در اطلاعیه ای دیگر، نمونه گزارش فعالیت های هیات مدیره شرکت های بازار سرمایه را نیز به مجمع عمومی ابلاغ کرد که در متن این اطلاعیه نیز آمده است: به منظور شفاف سازی اطلاعات ناشران و همچنین اجرای برخی از مفاد حاکمیت شرکتی، نمونه ای از دستورالعمل فعالیت های سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده با فایل دستورالعمل فعالیت های سازمان بورس برای ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده است. مدیران به شرح فایل پیوست به مجمع عمومی معرفی می شوند. لذا لازم است ناشران محترم گزارش مذکور را در قالب نمونه پس از این تاریخ تهیه و منتشر نمایند.

بیشتر بخوانید:  آینده اینترنت در ایران / استارلینک به کشور می‌رسد؟

لازم به ذکر است که الگوی گزارش فعالیت هیأت مدیره که برای مجمع عمومی تهیه شده است شامل حداقل الزامات افشای اطلاعات توسط شرکت ها می باشد و در صورت لزوم ناشران باید اطلاعات مربوطه را به الگوی گزارش فعالیت های هیأت مدیره اضافه کنند.

به روز رسانی نیازهای اطلاعاتی سرمایه گذاران بازار سرمایه پس از 14 سال

«ولی اله جعفری» در این زمینه گفت: با توجه به به روز رسانی دستورالعمل های سازمان و به ویژه بازنگری دستورالعمل حاکمیت شرکتی و نظارت بر مفاد دستورالعمل مصوب، گزارش فعالیت هیئت مدیره به مجمع عمومی پس از حدود 14 سال بازنگری شد.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: در نمونه گزارش فعالیت های هیات مدیره سعی شده است نیازهای اطلاعاتی سرمایه گذاران تامین شود.

جعفری همچنین با اشاره به اینکه گزارش تفسیری مدیریت نمونه برای اولین بار تهیه و ابلاغ شد، گفت: یکی از موضوعاتی که در نمونه های تهیه شده درج شده موضوع ارتباط شرکت ها با دولت و نهادهای مرتبط است.

به گفته وی، در عنوان مذکور مواردی مانند آثار قیمت گذاری تحمیلی، وضعیت پرداخت به دولت و مطالبات از دولت باید توسط ناشران تعیین و در قالب جداول مقرر درج و افشا شود.

جعفری در پایان خاطرنشان کرد: نمونه های تهیه شده حداقل افشا هستند، بنابراین ناشران اوراق می توانند در صورت نیاز سایر اطلاعات را برای اطلاع سرمایه گذاران محترم افشا کنند.

پس از 14 سال، نیازهای اطلاعاتی سرمایه گذاران بورس به روز شد

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top