پوتین قانون جدیدی را در روسیه امضا کرد


من گزارش میدم اخبار اقتصادی به گزارش فارس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز (دوشنبه، 24 ژوئیه) قانون روبل دیجیتال، سومین شکل پول ملی روسیه را امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در سندی که در پرتال رسمی اطلاعات حقوقی منتشر شده است، مفاهیم اساسی لازم برای معرفی روبل دیجیتال ذکر شده است. هیئت مدیره بانک روسیه تعرفه معاملات ارز دیجیتال را تعیین خواهد کرد.

پیش از این گزارش شده بود که بانک روسیه قصد دارد روبل دیجیتال را به عنوان شکل دیگری از پول ملی روسیه راه اندازی کند. می توان از آن به صورت آفلاین و برای پرداخت آنلاین استفاده کرد. رگولاتور دسترسی به روبل دیجیتال را برای همه عوامل اقتصادی از جمله افراد، مشاغل و دولت روسیه فراهم می کند.

بانک روسیه اعلام کرده است که هیچ گونه انتقال اجباری حقوق و مستمری به روبل دیجیتال وجود نخواهد داشت. روبل دیجیتال مانند دو معادل موجود خود – روبل نقدی و بدون نقد تاریخ انقضا نخواهد داشت.

به گزارش فارس، مفهوم ارز دیجیتال ملی در پایان سال 2020 توسط بانک مرکزی روسیه مطرح شد و در واقع شکل جدیدی از پول است که پیش بینی می شود نوعی همزیستی با پول نقد و روبل بدون نقد داشته باشد و برخلاف ارزهای مجازی مانند بیت کوین، روبل دیجیتال کمترین ریسک را داشته باشد و در راستای مقررات مالی سنتی این کشور حمایت شود.

آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه، اخیراً گفت: «انتظار می‌رود اجرای پرداخت‌ها به ارزهای ملی در سطح جهانی افزایش یابد. وی افزود: اعتماد به دلار، یورو و سایر ارزهای کشورهای غربی از بین رفته است.

سیلوانوف درباره تاثیر تحریم های غرب بر روسیه گفت: ما تجارت خارجی خود را از دست ندادیم و به لطف تحریم ها بازارهای جدیدی پیدا کردیم.

روسیه و شرکای تجاری اصلی آن مانند چین و هند از آن زمان تاکنون دست به اقداماتی زده اند آمریکا و کشورهای غربی پس از جنگ در اوکراین به استفاده از ارزهای ملی مانند روبل و یوان برای تحریم مسکو روی آورده اند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اواخر ژوئن گفت که بیشتر تجارت این کشور با شرکای خود به ارزهای ملی است.

پوتین قانون جدیدی را در روسیه امضا کرد

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top