پیش بینی سهام فردا 18 اردیبهشت 1403 / سکوت شاخص کل بورس


به گزارش اکو ایران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران طی معاملات انجام شده در بازار امروز سرانجام با رشد 650 واحدی به کار خود پایان داد. البته بازار در نیمه اول نسبتا صعودی بود اما این روند ضعیف ادامه پیدا نکرد و در نیمه دوم مسیر نزولی را انتخاب کرد، بنابراین بازار عملا تغییر چندانی نمی بیند.

بازار قدرت و قدرت رشد را ندارد، در عوض کاسه منفی گرایی و افول پر است.

شاید اگر زیرساخت های لازم برای دوجانبه شدن بازار سرمایه در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم شود، شاهد بهبود روند و ارزش معاملات بازار سرمایه باشیم و بازار سرمایه همچنان برای سرمایه گذاری جذاب باشد.

در این میان بازارهای موازی با بازار سرمایه از قابلیت دو طرفه بودن و جذب بیشتر سهامداران و معامله گران استفاده می کنند.

کدیر معصومی، مدیر نظارت بر بورس سازمان بورس گفت: تا زمانی که شرایط بازار سرمایه مساعد نشود، عرضه وجود نخواهد داشت. و این در حالی است که اندکی قبل از پایان سال 1402 عرضه اولیه در بازار سرمایه متوقف شد. البته فعالان بازار انتظار داشتند که از ابتدای سال 1402 این عرضه ها متوقف شود اما با اصرار رئیس سازمان بورس از سال گذشته عرضه هفتگی به بازار عرضه شد و این موضوع مورد انتقاد بسیاری از فعالان قرار گرفته است. در زمینه

کادر معصومی افزود: بازار باید قدرت کافی برای عرضه اولیه داشته باشد و نقدینگی جدید برای از سرگیری عرضه اولیه وارد بازار سرمایه شود.

با این حال، وزارت امور خارجه آماده تعطیلی آخر هفته بود و وزارت خارجه موافقت کرد به جای پنجشنبه برای حمایت از فعالان اقتصادی بخش خصوصی، روز شنبه تعطیل شود. این وزارتخانه برای بهبود شرایط اقتصادی کشور به دولت پیشنهاد تعطیلی روز شنبه را داد!

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز اعلام کرد که امسال تلاش می کنیم ظرفیت تولید را افزایش دهیم. وی گفت: به ظرفیت تولید 5 هزار خودرو در روز رسیده ایم و در تلاش هستیم تا حدود 20 درصد آن را افزایش دهیم که جهش بسیار بزرگی است. در زمینه واردات خودرو قصد داریم تعادل بهتری در تامین تقاضا و عدم تناسب در بازار ایجاد کنیم و خبرهای بسیار خوبی در این زمینه داریم. ما تاکسی های برقی وارد کرده ایم و مردم می توانند ثبت نام کنند و بخرند.

این در حالی است که به گزارش روزنامه دنیای اختاز، ارقام خودروهای سپرده شده در گمرکات کشور کاملاً متناقض با یکدیگر است.

دنیای اقتصاد نوشت: طی یک ماه گذشته مقادیر مختلفی از خودروهای وارداتی انبار شده در گمرکات و مناطق آزاد کشور منتشر شد. همانطور که وزیر خودروهای توقف شده در گمرک را 50 هزار دستگاه اعلام کرد، البته معاون وی و رئیس سازمان توسعه تجارت مدعی بودند 13 هزار خودروی وارداتی انبار شده است. این در حالی است که احسان خاندوزی وزیر اقتصاد ماه گذشته اعلام کرد که 20 هزار دستگاه خودرو در آستانه ورود به گمرکات کشور است.

بررسی فنی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

با توجه به افزایش قیمت مس در بازارهای جهانی، انتظار افزایش قیمت مس در بازار روز وجود داشت، بنابراین این نماد می تواند تاثیر خوبی بر شاخص کل داشته باشد. تنها فملی امروز شاخص کل را بیش از 2900 واحد مثبت کرد اما سایر نمادها اجازه رشد شاخص کل را ندادند و مسیر شاخص کل بالا رفت.

از نظر فنی، سایه سقف کانال صعودی شاخص کل بورس تهران همچنان بر شاخص کل فشار می آورد و رشد شاخص کل مجاز نیست، اما اهالی بازار همچنان معتقدند که بازار می تواند به ارزش های بالاتری برسد، زیرا قیمت دلار در بازار آزاد اندکی کاهش می یابد و آنها این را نشانه کاهش تنش های منطقه ای می دانند.

معافیت از مالیات بر عایدی سرمایه در بورس به همراه افزایش قیمت دلار نیما می تواند از دیگر عواملی باشد که بازار برای رشد شاخص کل روی آن بانکی می کند و یا حداقل وزن بیشتری به آن می دهد. این موارد در تحلیل آن است.

پیش بینی سهام فردا 18 اردیبهشت 1403 / سکوت شاخص کل بورس

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top