چرا نباید از کاشی های حمام برای کابینت های فضایی استفاده کنید؟


کاشی یا سرامیک یا کاشی پوششی است برای جلوه زیباتر نما و فضا که می تواند حمام، آشپزخانه، پشت تلویزیون، دیوار، راه پله و … باشد.

استفاده از این محصولات بسته به نوع فضا متفاوت است. به عنوان مثال سرامیک عمدتاً برای فضاهایی که آب بیش از حد وارد می شود استفاده می شود و سبک کاشی آشپزخانه متفاوت از خدمات استفاده می شود. برای انتخاب کاشی مناسب برای آشپزخانه با دلتاماگ همراه باشید.

کاشی بین کابینت آشپزخانه برای چه سبکی مناسب است؟

کاشی های بک اسپلش آلومینیومی محصولی است که می تواند آشپزخانه و فضای بین کابینت های ما را فعال تر و فعال تر کند. با توجه به حجم زیاد کابینت آشپزخانه و فضای محدود بین کابینت بالا و پایین، قرار دادن کاشی مناسب می تواند این فضا را بهبود بخشد و همچنین زیبایی بیشتری را برای کابینت ها منعکس کند.

اما نکته مهم در انتخاب کاشی نوع آن است. در سال های اخیر که تغییرات زیادی در سبک طراحی و دکوراسیون به وجود آمده است، این محصول نیز دستخوش تغییراتی شده و نسل جدیدی از آن به بازار عرضه شده است.

کاشی های بین کابینت ها باید دارای مشخصات زیر باشند.

  1. قابل شستشو یا حداقل تمیز کردن آسان و سریع است.
  2. لعاب روی آنها باید بادوام و با کیفیت باشد.
  3. دارای سایز مناسب و مشخص و نصب آسان.
  4. قدرت و توانایی تحمل شرایط محیطی را دارند.

انواع کاشی بین کابینت قابل استفاده در آشپزخانه

استفاده از کاشی های بین کابینتی یک امر سلیقه ای است و البته معیارهای خاصی برای انتخاب مناسب ترین آن برای شما وجود دارد.

صفحه آلومینیومی

این سبک کاشی که مدرن ترین و جدیدترین نوع کاشی می باشد از ورق فلز ساخته شده و در پیکسل ها و اندازه های مختلف با رنگ های مختلف قابل عرضه می باشد. این کاشی‌ها که به کاشی‌های چسبنده نیز معروف هستند، روی چسب‌های دو طرفه قوی یکپارچه می‌شوند و به راحتی و سریع نصب می‌شوند.

کاشی های شیشه ای

یکی دیگر از نسل جدید کاشی های شیشه ای در میان کابینت ها قرار دارد. جنس این نوع کاشی ها شیشه سکوریت و رنگی است و اندازه و تنوع سایز و رنگ آن نیز منحصر به فرد است. کاشی های شیشه ای به اصطلاح پشت توری هستند که تکه تکه و معمولاً در ابعاد 30 در 30 به توری متصل می شوند و با چسب های آکواریومی نصب می شوند.

کاشی یا کاشی سنگی

کاشی های سنگی همانطور که از نامشان پیداست دارای ماده ای از سنگ هستند که معمولا از سنگ هایی استفاده می کنند که بافت گرانیتی و براق دارند. این کاشی ها با ابزار CNC و برش های خاص در پیکسل های مختلف قابل عرضه بوده و نصب آنها نیز با استفاده از چسب های پودری و خمیری انجام می شود.

کاشی یا کاشی مرکب Phc

این نوع کاشی از مواد کامپوزیت که ترکیبی از آلومینیوم، رزین و مواد دیگر می باشد ساخته شده و در اندازه ها و رنگ های مختلف قابل عرضه می باشد. این سبک کاشی به چسب های دو طرفه قوی نیز چسبانده می شود و در دسته کاشی های پشت چسب دار به فروش می رسد.

مخلوط دوغاب یا کاشی

این کاشی ها ترکیبی از شیشه و آلومینیوم، شیشه و سنگ، آلومینیوم و استیل و … هستند. و معمولا در اندازه های 30*30 در پیکسل های مختلف به فروش می رسند. این سبک از کاشی ها بر روی توری نصب شده و در دسته کاشی های پشت شبکه قرار می گیرند.

دلیل استفاده نکردن از کاشی های سرویس در آشپزخانه

استفاده از کاشی و سرامیک عمدتاً برای سرویس بهداشتی بوده و دلیل آن مشخص است. فضای بزرگ و کم استفاده سرویس که البته کمتر دیده می شود و شرایط شستشو در آن بیشتر است، نیاز به کاشی یا سرامیک کمتری دارد و در کل طراحان فکر می کنند طراحی آشپزخانه با سرویس متفاوت است.

همانطور که قبلا گفته شد، آشپزخانه مخصوصا بین کابینت ها فضایی محدود و بد دید است و اگر از کاشی های ساده و معمولی استفاده کنید، کار در این فضا را خسته کننده و یکنواخت می کند.

به همین دلیل استفاده از کاشی های جدید و مدرن می تواند این فضا را تا حد زیادی افزایش دهد و تفاوت قیمت کاشی آلومینیوم و کاشی و سرامیک را جبران کند.

منبع: اسپیناس

چرا نباید از کاشی های حمام برای کابینت های فضایی استفاده کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top