چگونه خانه ستون را به بهترین نحو چیدمان کنیم؟


ستون هایی که درست در وسط فضای داخلی خانه تعبیه شده اند جلوه زیبایی ندارند. به همین دلیل است که اکثر افراد در فضای خانه خود با چنین ستون هایی مشکل دارند و نمی دانند با چیدمان خانه خود با ستون ها چه کنند.

کدام یک از چالش هایی که بسیاری از دکوراتورها با آن دست و پنجه نرم می کنند، طرح خانه ستون ستون را نمی توان حذف یا منتقل کرد. دلتامگ در این مطلب پیشنهادهای بسیار خوبی برای پوشش و تزیین ستون وسط خانه ارائه کرده است، با ما همراه باشید.

طرح خانه ستون

چیدمان خانه با ستون می تواند زیبایی و شکوه بیشتری به طراحی داخلی خانه شما ببخشد. اما برای آن نکاتی وجود دارد که دانستن آنها برای چیدمان و دکوراسیون بهتر خانه بسیار مفید است.

تحدب ستون ها

به جای تلاش برای پنهان کردن ستون ها، از آنها به عنوان یک ویژگی تزئینی استفاده کنید. با برجسته کردن آنها و تزئین آنها با جزئیات تزئینی، ستون ها را به یک عنصر جذاب بصری تبدیل کنید.

تفکیک فضاها

اگر ستون ها فضاهای مختلف را از هم جدا می کنند، از آنها به عنوان پارتیشن استفاده کنید. برای جداسازی فضاهای مختلف و حفظ هارمونی طراحی داخلی می توانید از ستون ها استفاده کنید.

تزیین ستون ها

تزیین ستون ها با استفاده از مواد مختلف و الگوهای زیبا. می توانید از کاشی، سنگ های تزئینی، آجر، چوب یا حتی آینه برای تزیین ستون ها و بهبود چیدمان خانه ستون دار استفاده کنید.

نورپردازی ستون

با استفاده از نور مناسب می توانید جلوه خاصی به ستون ها ببخشید. با نورپردازی مستقیم یا نورپردازی مخفی اطراف ستون ها می توانید آنها را درخشش دهید و جلوه ای نرم و دلنشین به فضا ببخشید.

ستون ها را با عناصر دیگر تراز کنید

در چیدمان، تعادل و تراز بین ستون ها و سایر عناصر داخلی مهم است. اطمینان حاصل کنید که ستون ها با سایر عناصر مانند مبلمان، میز، قاب دیوار و سایر عناصر داخلی هماهنگ هستند.

استفاده از ستون ها به عنوان نقاط کانونی

ستون ها می توانند به عنوان نقطه کانونی داخلی خانه شما عمل کنند. می توانید طراحی دیوارها، نورپردازی، مبلمان و سایر عناصر را به گونه ای ترکیب کنید که ستون ها به عنوان نقطه کانونی چیدمان خانه با ستون ها ظاهر شوند.

چگونه ستون وسط خانه را تزئین کنیم؟

ستون ها در فضای داخلی خانه به دو دسته پایه و ستون های تزئینی تقسیم می شوند. ستون های اصلی که به عنوان حامل شناخته می شوند، به هیچ وجه قابل حذف یا جابجایی نیستند. نوع دیگری از ستون های داخل خانه، ستون های تزیینی هستند که شاید با نام ستون های تزئینی آن ها را بشناسید. این ستون ها در بازار از پیش ساخته شده اند و تهیه آن بسیار آسان است.

این ستون ها می توانند فضای داخلی خانه را به طور کامل تغییر دهند، بنابراین چیدمان خانه با ستون موضوعی است که برای برخی از دکوراتورها بسیار چالش برانگیز است.

ایده هایی برای تزیین راه پله خانه

ایده های زیادی برای ایجاد یک خانه قطبی وجود دارد که یکی از آنها پوشش و تزئین میل است. اگر بتوانید ستون های اصلی خانه را به زیبایی تزیین کنید، تغییرات مثبتی در فضای داخلی خانه کوچک یا بزرگ خود ایجاد خواهید کرد.

ستون را با گیاهان تزئین کنید

ستون های وسط خانه می توانند سکوی مناسبی برای ایجاد دیوار سبز باشند و شما می توانید با کمک این ستون ها دیوار سبز زیبایی طراحی کنید و طراوت را به دکوراسیون داخلی خانه بیاورید.

تزیین ستون با کناف

کناف نوعی تخته گچی است که انعطاف و استحکام بالایی دارد. استفاده از کناف برای تزیین ستون موضوع بسیار رایجی است. لطفا توجه داشته باشید که شکل ستون می تواند تغییرات مثبتی در طراحی داخلی خانه و چیدمان خانه ستون ایجاد کند. برای تزیین ستون می توانید از انواع گچبری و سر ستون های شیک و غیره استفاده کنید.

تزیین ستون ها با استفاده از رنگ آمیزی

یکی از ساده ترین راه ها برای تزئین ستون ها استفاده از رنگ های ساختمانی است. اگر دیوارهای خانه با کاغذ دیواری طرح دار پوشانده شده است، بهتر است ستون های خانه را با رنگی زیبا رنگ آمیزی کنید و جلوه زیبایی به طراحی داخلی خانه بدهید. همچنین می توانید رنگ ستون را از بین رنگ های کاغذ دیواری انتخاب کنید و هارمونی زیبایی بین دیوار و ستون ایجاد کنید.

ستون را با کاغذ دیواری تزئین کنید

کاغذ دیواری یکی از انواع مصالحی است که امروزه برای پوشش دیوارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. برای پوشاندن ستون وسط خانه و بهبود چیدمان خانه با ستون می توان از طرح های مختلف سه بعدی و پوستری یا ساده با استفاده از کاغذ دیواری استفاده کرد.

تزیین ستون ها با کاغذ دیواری

یکی از قدیمی ترین و کاربردی ترین روش های تزیین ستون، استفاده از دیوارکوب و پلاک های سنتی دیواری است. می توانید بشقاب هایی به رنگ دلخواه خود تهیه کرده و روی ستون قرار دهید. از این الگو می توانید برای پوشش ستون ها در دکوراسیون های مدرن و کلاسیک استفاده کنید.

تزیین ستون ها با سنگ های طبیعی و آنتیک

یکی از بهترین روش ها برای تزیین ستون استفاده از سنگ های طبیعی و آنتیک است. این سنگ ها می توانند جلوه ای خیره کننده به خانه ببخشند. علاوه بر این، سنگ های آنتیک خانه را گرمتر و دلپذیرتر نشان می دهند.

تزیین ستون با آلومینیوم

تزیین ستون با ورق های آلومینیومی یکی از انواع تکنیک های نوینی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به برجستگی یا فرورفتگی نقوش به کار رفته بر روی ورق آلومینیوم، جذابیت بصری خاصی ایجاد می کند. همچنین ورق های آلومینیومی نیمه مات بوده و تا حدودی نور بر روی آنها مختل شده است.

نورپردازی ستون

یکی از ایده های کاربردی برای تزیین ستون های داخل خانه و چیدمان خانه با ستون، نورپردازی است. می توانید سطح ستون ها را با استفاده از نور مخفی یا نورهای مستقیم روشن کنید. این باعث می شود ارتفاع خانه بلندتر به نظر برسد.

ایجاد کتابخانه با استفاده از ستون های وسط خانه

فضای بین دو ستون مکان مناسبی برای ایجاد کتابخانه است. پس از ساخت قفسه کتاب می توانید از فضای کتابخانه برای قرار دادن وسایل تزئینی، کتاب و … استفاده کنید.

نصب تلویزیون روی یک تیرک در وسط خانه

اکثر مردم فکر می کنند این ایده پیچیده است، در حالی که به راحتی می توانید ستون مرکزی خانه را به مکانی برای نصب تلویزیون تبدیل کنید. به جای اینکه به ستون به عنوان یک عامل حواس پرتی نگاه کنید، آن را به یک نقطه کانونی تبدیل کنید! برای چیدمان خانه با ستون، در این صورت بهتر است مبلمان را جلوی ستون بچینید و از تماشای تلویزیون لذت ببرید.

آخرین کلمه

چیدمان خانه با ستون می تواند منجر به طراحی داخلی شیک و زیبا شود. ستون ها به عنوان عناصر معماری الگوهای زیبا و سنتی را به فضا اضافه می کنند. پس می توانید با چیدمان درست و اصولی خانه ستون بر جذابیت خانه خود بیافزایید.

چگونه خانه ستون را به بهترین نحو چیدمان کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top