چگونه وام مشاغل خانگی دریافت کنیم؟

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش ابنا؛ در حال حاضر مدل مشاغل خانگی در بسیاری از کشورها مورد توجه قرار گرفته است و روش اشتغال خانگی و زنجیره پیوند صنعت خانگی در کشورهای توسعه یافته از خانه ها و در قالب قراردادهای کار بین بزرگ و متوسط ​​صورت می گیرد. – واحدهای تولیدی به اندازه بر این اساس موضوع اشتغال خانگی به عنوان یکی از برنامه های موثر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه اشتغال زایی در دستور کار قرار گرفته است.

در راستای حمایت قاطع دولت سیزدهم از طرح توسعه مشاغل خانگی، سال گذشته شاهد افزایش 200 درصدی صدور مجوز و پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی بودیم.

در همین رابطه آزیتا همتیان، رئیس دبیرخانه ساماندهی مشاغل خانگی و پشتیبانی وزارت کار از صدور 218 هزار پروانه مشاغل خانگی در سال گذشته خبر داد و گفت: صدور این تعداد مجوز منجر به اشتغال 103 هزار نفر در استان شد. کشور.

وی با اشاره به افزایش تسهیلات مشاغل داخلی به 4000 میلیارد تومان در سال 1402 گفت: سال گذشته این اعتبار 3000 میلیارد تومان بود که 90 درصد تسهیلات توسط استان ها جذب شد.

همتیان با تشریح جزئیات نحوه دریافت جواز مشاغل خانگی و امکانات آن اعلام کرد: متقاضیان با مراجعه به درگاه ملی پروانه کسب، اطلاعات هویتی و سایر مدارک مربوطه را بارگذاری و مجوز را به صورت اینترنتی دریافت می کنند.

وی بیان کرد: متقاضیان راه اندازی مشاغل خانگی نیز باید به سامانه ساماندهی مشاغل و طرح پشتیبانی مراجعه و مراحل ثبت نام را پیگیری کنند و در صورت تایید مراحل پرداخت تسهیلات آغاز می شود که برای مجوزهای پشتیبان کمی طولانی تر است.

در حال حاضر دو نوع مجوز مستقل و مجوز پشتیبانی در زمینه مشاغل خانگی وجود دارد که مجوز مستقل برای افرادی است که می خواهند مستقل کار کنند، اما در مورد مجوزهای پشتیبانی که مدل کارفرمایی است، افراد باید دارای بنگاه اقتصادی باشند. و افراد را استخدام کنید..

سقف تسهیلات پرداختی در حوزه مشاغل خانگی مستقل 150 میلیون تومان و حمایت مشاغل خانگی 4 میلیارد تومان برای ایجاد شغل برای 40 نفر است که این تسهیلات به صورت وام و با کارمزد 4 درصد پرداخت می شود.

متقاضیان راه اندازی مشاغل خانگی برای دریافت تسهیلات باید به سامانه ساماندهی مشاغل خانگی و پشتیبانی ثبت نام کنند.

چگونه وام مشاغل خانگی دریافت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top