کار شبانه یا شیفت شب چیست؟ نحوه محاسبه و قوانین کار شبانه


شیفت شب یا کار شبانه یکی از مواردی است که بسیاری از کارگران به آن مشغول هستند و از آنجایی که نحوه محاسبه دستمزد این افراد متفاوت از شیفت های عادی یا روزانه محاسبه می شود، هم برای کارفرمایان و هم برای کارگرانی که مشغول شیفت شب از نحوه محاسبه کار شبانه و حقوق و قوانین آن آگاه هستند. در این مقاله درباره فینتو، هر آنچه که باید در مورد شیفت شب یا کار شبانه بدانید را برای شما آماده کرده ایم، پس مثل همیشه با فینتو همراه باشید.

کار شبانه یا شیفت شب چیست؟

خوب است نگاهی اجمالی به برخی از مسائل قانون کار داشته باشیم. طبق قانون کار می توان ساعات کار را به دو دسته تقسیم کرد: 1- کار روزانه یا کار روزانه 2- کار شبانه یا شیفت شب 3- کار مختلط (بخشی از کار در روز و بخشی از کار در شب انجام می شود. ). از نظر قانون کار، مدت زمان کار معادل 8 ساعت برای هر روز و 44 ساعت برای هر هفته (از شنبه تا پنجشنبه) است. با مرور این توضیحات به تعریف دقیق شیفت شب می رسیم. شیفت شب یا کار شبانه به ساعت کاری «غیر شیفتی» و شب از ساعت 22:00 تا 06:00 گفته می شود.

فرمول محاسبه کار شبانه:

افرادی که کار شبانه انجام می دهند و ساعات کار آنها طبق هنر از ساعت 22:00 الی 06:00 می باشد. ماده 58 قانون کار باید 35 درصد بیشتر از ساعات کار عادی ساعتی دستمزد دریافت کند. فرمول محاسبه شب کاری در سال 1402 به شرح زیر است:

تعداد ساعات کار شبانه x 1.35 x (7.33 ÷ دستمزد روزانه) = دستمزد شب

برای درک بهتر این موضوع خوب است این مثال را با هم مرور کنیم. اگر دستمزد روزانه شرکتی در قانون 1402 را طبق قانون کار 1769428 ریال فرض کنیم، دستمزد شخصی که شیفت شب یا شیفت شب دارد و از ساعت 12 شب تا شب مشغول به کار شبانه است محاسبه می شود. 6:00 صبح (6 ساعت) ما کارهای زیر را انجام می دهیم:

  • حقوق روزانه (1,769,428 ریال) را بر 7.33 تقسیم می کنیم که در این مثال برابر با 241,395 ریال است.
  • ابتدا عدد حاصل را در 1.35 و سپس در تعداد ساعات کار در شب ضرب می کنیم (که در این مثال 6 ساعت است). این عدد برابر با 1,995,302 ریال می باشد.

بنابراین، حقوق فردی که 6 ساعت شب کار می کند با توجه به میزان حقوق روزانه 1.769.428 ریال در سال 1402 معادل 1.955.302 ریال است که می توان به این مبلغ تحت عنوان کمک هزینه یا پاداش اضافه کرد.

بیشتر بخوانید: سالیانه چیست؟ نحوه محاسبه سنوات و تفاوت آنها با پایه مستمری

قانون استراحت شبانه چیست؟

طبق قانون کار، افرادی که کار شبانه یا شیفت شب کار می کنند، باید مانند سایر کارمندان، روزهای جمعه تعطیل باشند و اگر جمعه ها نیز مشغول به کار باشند، باید 40 درصد بیشتر از روزهای عادی هفته دستمزد دریافت کنند. . به عبارت دیگر، اگر فردی شب کار کند و روز جمعه مشغول باشد، 35 درصد برای کار شبانه و 40 درصد برای کار جمعه به حقوق او اضافه می شود و نیاز است به جای روز جمعه و استراحت، یک روز دیگر از هفته را تعطیل کند.

قانون اضافه کاری شب:

یکی از نکات مهمی که باید بدانید این است که اضافه کار برای کارگران شبانه و همچنین کسانی که کارهای سخت و زیان آور انجام می دهند ممنوع است و کارفرما حق قانونی برای تعیین اضافه کار برای این افراد ندارد. .

تفاوت کار در شیفت شب و کار در شب چیست؟

بسیاری از افراد کار در شب را با شیفت شب اشتباه می گیرند، اما مهم است که بدانید این دو با هم متفاوت هستند. شیفت شب در واقع کاری است که در عرض یک ماه یک چرخش ساعتی دارد و نوبت آن می تواند صبح، عصر یا عصر باشد. کار شیفت شب نباید کمتر از یک ماه باشد ولی کار شب باید در طول ماه بدون شیفت متناوب انجام شود. نحوه محاسبه دستمزد برای هر ساعت کار نیز برای هر یک از این دو متفاوت است. همانطور که در بالا ذکر شد، کارگران شبانه 35 درصد بیشتر در ساعت حقوق دریافت می کنند، اما کارگران شیفت بسته به مدت زمان نوبت کاری افراد، 10 تا 22.5 درصد بیشتر از ساعات معمولی حقوق دریافت می کنند. آنها درک می کنند که ما می توانیم نسبت های نوبت کاری را در جدول زیر مشاهده کنیم

ضرایب افست
صبح و عصر 10%
صبح، عصر و عصر 15%
صبح و عصر 22.5٪
عصر و شب 22.5٪

توجه داشته باشید که حداکثر اضافه کاری که همه کارگران مشمول دریافت آن هستند 75 درصد بیشتر از دستمزد عادی آنهاست.

اگر بخشی از ساعات کار کارگر شب کار باشد، حقوق او چگونه محاسبه می شود؟

نکته مهمی که بد نیست بدانید این است که اگر بخشی از ساعات کاری فردی شیفت شب (از ساعت 22 الی 6 بعد از ظهر) باشد، باید با توجه به ساعت کاری وی در شیفت شب، 35 درصد بیشتر از حد معمول حقوق وی محاسبه و پرداخت شود. ساعت ها. به عنوان مثال، اگر شخصی از ساعت 18 تا 23 کار کند، دستمزد ساعتی او برای دوره 18 تا 22 برابر با دستمزد عادی ساعتی روزانه است و برای ساعت 22 تا 23، 35 درصد دریافت می کند. بیشتر از دستمزد ساعتی معمولی است.

نرم افزار حقوق و دستمزد فینتو چندین سال متوالی این افتخار را دارد که شماره یک نرم افزار حقوق و دستمزد در ایران باشد. با استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد آنلاین فینتو می توانید کارگاه های بی پایان تعریف کنید، مزایا، کسورات و دستمزد کارکنان را ثبت کنید، با توجه به کسب و کار خود فاکتورهای کسر و اضافه مورد نظر را ایجاد کنید و انواع وام و کمک را تعریف کنید. . همچنین می توانید دیسکت های بیمه و مالیات تهیه کنید و معافیت های مختلف بیمه ای و مالیاتی را اعمال کنید. همچنین کارکنان می توانند فیش حقوقی خود را مشاهده کنند. نرم افزار حقوق و دستمزد Finto برای مدت زمان 30 روز آزمایشی رایگان و با کلیک بر روی تصویر زیر می توانید شغل خود را با نرم افزار حقوق و دستمزد فینتو انتخاب کنید:

کار شبانه یا شیفت شب چیست؟ نحوه محاسبه و قوانین کار شبانه

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top