کاهش قیمت در هفته آخر تیر

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایرنا؛ «محمد کشی آرای» درباره وضعیت بازار طلا در هفته پایانی تیرماه گفت: در هفته گذشته قیمت فلزات گرانبها از جمله طلا، نقره، پلاتین و پالادیوم افزایش یافت و با افزایش همراه بود و قیمت جهانی طلا در آخرین جلسه معاملاتی با 27 دلار افزایش به 1982 دلار رسید.

این فعال بازار طلا افزود: بر خلاف افزایش قیمت جهانی طلا، کاهش نرخ ارز، کاهش قیمت سکه و حباب طلا و کاهش تقاضا به مناسبت ماه محرم باعث کاهش قیمت طلا و سکه شده و در هفته جاری مجددا قیمت ها کاهش می یابد.

وی تصریح کرد: در آخرین معاملات روز گذشته سکه طرح قدیم 800 هزار تومان، سکه طرح جدید 900 هزار تومان، نیم سکه 450 هزار تومان، ربع سکه 400 هزار تومان و سکه یک گرمی 300 هزار تومان معامله شد.

وی ادامه داد: همچنین در آخرین معاملات هفته گذشته هر مثقال طلای مذاب 205 هزار تومان کاهش قیمت هفتگی و هر گرم طلای 18 عیار نیز 47 هزار تومان کاهش قیمت داشت.

یک فعال بازار طلا گفت: حباب سکه در هفته گذشته با کاهش همراه بود و حباب سکه طرح جدید با 400 هزار تومان کاهش به 4.6 میلیون تومان رسید.

وی گفت: هفته گذشته با توجه به کاهش تقاضا، کاهش معاملات و همچنین تخلیه حباب سکه و طلا قیمت ها کاهش یافت.

کشتی آرای گفت: پیش بینی می شود قیمت جهانی طلا در روزهای آینده با توجه به شرایط فعلی کشور نوسان داشته باشد و نرخ ارز کاهش یابد و در هفته آینده نه تنها شاهد افزایش قیمت، بلکه کاهش قیمت نیز باشیم و حباب سکه نیز پایین بیاید.

کاهش قیمت در هفته آخر تیر

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top