مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

کاهش قیمت در هفته آخر تیر

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از ایرنا؛ «محمد کشی آرای» درباره وضعیت بازار طلا در هفته پایانی تیرماه گفت: در هفته گذشته قیمت فلزات گرانبها از جمله طلا، نقره، پلاتین و پالادیوم افزایش یافت و با افزایش همراه بود و قیمت جهانی طلا در آخرین جلسه معاملاتی با 27 دلار افزایش به 1982 دلار رسید.

این فعال بازار طلا افزود: بر خلاف افزایش قیمت جهانی طلا، کاهش نرخ ارز، کاهش قیمت سکه و حباب طلا و کاهش تقاضا به مناسبت ماه محرم باعث کاهش قیمت طلا و سکه شده و در هفته جاری مجددا قیمت ها کاهش می یابد.

وی تصریح کرد: در آخرین معاملات روز گذشته سکه طرح قدیم 800 هزار تومان، سکه طرح جدید 900 هزار تومان، نیم سکه 450 هزار تومان، ربع سکه 400 هزار تومان و سکه یک گرمی 300 هزار تومان معامله شد.

وی ادامه داد: همچنین در آخرین معاملات هفته گذشته هر مثقال طلای مذاب 205 هزار تومان کاهش قیمت هفتگی و هر گرم طلای 18 عیار نیز 47 هزار تومان کاهش قیمت داشت.

یک فعال بازار طلا گفت: حباب سکه در هفته گذشته با کاهش همراه بود و حباب سکه طرح جدید با 400 هزار تومان کاهش به 4.6 میلیون تومان رسید.

وی گفت: هفته گذشته با توجه به کاهش تقاضا، کاهش معاملات و همچنین تخلیه حباب سکه و طلا قیمت ها کاهش یافت.

کشتی آرای گفت: پیش بینی می شود قیمت جهانی طلا در روزهای آینده با توجه به شرایط فعلی کشور نوسان داشته باشد و نرخ ارز کاهش یابد و در هفته آینده نه تنها شاهد افزایش قیمت، بلکه کاهش قیمت نیز باشیم و حباب سکه نیز پایین بیاید.

بیشتر بخوانید:  فوری/ پردیس افکاری درگذشت

کاهش قیمت در هفته آخر تیر

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top