کدام شهرها جذاب ترین گرافیتی های دنیا را دارند؟


آیا چیزی در مورد گرافیتی می دانید؟ آیا تا به حال کلمه گرافیتی را شنیده اید؟ آیا می دانید جذاب ترین گرافیتی های دنیا کدامند؟ این مقاله هنری جذاب را از دست ندهید.

یکی از زیباترین هنرهایی که امروزه بر روی دیوارهای بسیاری از شهرهای جهان خودنمایی می کند، نقاشی دیواری است که در دنیا به گرافیتی معروف است. جذاب ترین گرافیتی های دنیا می توان آن را در شهرهایی در سراسر جهان مشاهده کرد که شاید حتی نام آن را نشنیده باشید. اما زیبایی آنها قلب هر رهگذری را تسخیر می کند. دلتامگ در این مطلب شهرهایی را معرفی کرد که زیباترین گرافیتی ها را دارند، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

گرافیتی چیست؟

گرافیتی هنر خیابانی است که از طریق نقاشی، عکس و برچسب روی سطوح عمومی مانند دیوارها، میزها و سکوها یا بدنه قطارها و اتوبوس ها ایجاد می شود. هنرمندان این هنر را به عنوان هنر غیر رسمی می شناسند که معمولا با استفاده از اسپری های رنگی انجام می شود. در برخی موارد، گرافیتی می تواند پیام های سیاسی، اجتماعی یا فرهنگی نیز داشته باشد.

گرافیتی در ایران به نقاشی دیواری معروف است که از دیرباز با نقاشی داستان های اساطیری و شعر سرایی روی سطوح شهری وجود داشته و امروزه رنگ مدرن تری به خود گرفته است.

تاریخچه گرافیتی

گرافیتی از دهه 1960 به عنوان نوعی هنر خیابانی شناخته شده است و در دهه های بعد رشد و تکامل یافته است. برخی از هنرمندان گرافیتی از این هنر برای بیان نظرات خود در مورد مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی استفاده می کنند. گرافیتی می تواند زیبا، خلاقانه و متاثر از سبک های هنری مختلف مانند رئالیسم، انتزاع، اکسپرسیونیسم و ​​غیره باشد.

گرچه در برخی موارد گرافیتی را تخریب اموال عمومی و از بین بردن زیبایی شهرها می دانند، اما در مواردی هنر و سبک خلاقانه هنر خیابانی به حساب می آید. بسیاری از شهرها دارای مناطق گرافیتی بر روی دیوارها هستند و هنرمندان می توانند آثار خود را با مجوز و در مکان های خاص خلق کنند.

شاید فکر کنید که نقاشی دیواری هنر چندان جالبی نیست یا کسانی که این کار را انجام می دهند هنرمندان واقعی نیستند. اما نمی توان منکر این واقعیت شد که این نقاشی های دیواری زیبا و جذاب چهره یک شهر را به کلی تغییر می دهد. گرافیتی می تواند یک شهر سرد و بی روح را به شهری گرم و پر جنب و جوش تبدیل کند. جذاب ترین گرافیتی حتی این توانایی را دارد که انقلابی جدید بر اساس هنر و زیبایی در یک شهر برپا کند.

کدام شهرها جذاب ترین گرافیتی های دنیا را دارند؟

شهرهای زیادی در سرتاسر دنیا وجود دارند که می توانید گرافیتی های زیبا و جذاب را در آنها مشاهده کنید. اما برخی از شهرهای جهان در این زمینه هنری شهرت بیشتری دارند.

مکزیکوسیتی

مکزیکو سیتی یکی از شهرهایی است که چندین سال است که دیوارهای خالی و بی روح آن با گرافیتی های زیبا و خارق العاده تزئین شده است. چند سال پیش پروژه جالبی در این شهر راه اندازی شد که گرافیتی را به عنوان هنر قانونی به دنیا معرفی کرد. 9 هنرمند از سراسر جهان به این شهر آمدند تا جذاب ترین گرافیتی دنیا را بر روی دیوارهای مکزیکوسیتی به نام کل شهر یک بوم نقاشی کنند. از آن زمان، این نقاشی های دیواری بر پیشانی این شهر می درخشد و به جاذبه گردشگری مکزیکوسیتی تبدیل شده است.

لندن

لندن از جمله شهرهایی است که با وجود داشتن جاذبه های گردشگری گران قیمت، دارای جاذبه های گردشگری رایگان است. جذاب ترین گرافیتی های دنیا به قدری بر روی دیوار شهر لندن خودنمایی می کنند که تماشای آن ها برای بسیاری از گردشگران جالب و جذاب است. معروف ترین گرافیتی این شهر خروس آبی غول پیکری است که اخیرا در میدان ترافالگار قرار داده شده است.

پراگ

فرهنگ شهر پراگ در جمهوری چک را می توان به راحتی با جذاب ترین گرافیتی های دنیا که بر روی دیوارهای این شهر نقش بسته است، شناخت. این نقاشی های دیواری توسط هنرمندان مشهوری مانند CRYTIC257، SKARF و EPOS257 در سراسر شهر کشیده شده است.

لیسبون

لیسبون یکی دیگر از شهرهایی است که جذاب ترین گرافیتی های دنیا را دارد. در این شهر پرتغالی، مسئولان به جای اینکه فضای تجاری و تجاری این شهر سردرگم و تکه تکه شود، با اجرای «پروژه کرونو» این منطقه را یکپارچه کرده اند. ساختمان های فراموش شده و دیوارهای رنگ و رو رفته در این شهر توسط تعدادی از هنرمندان به زیباترین شکل ممکن رنگ آمیزی شد به طوری که در سال 2011 مجموعه ای از آثار آنها در نمایشگاهی به نمایش درآمد.

از دیگر شهرهایی که می‌توانید جذاب‌ترین گرافیتی‌های دنیا را ببینید، برلین در آلمان، ملبورن در استرالیا، سائوپائولو در برزیل، نیویورک در ایالات متحده آمریکا، بارسلون در اسپانیا، تورین در ایتالیا، کپنهاگ در دانمارک و لس‌آنجلس هستند. در ایالات متحده آمریکا. گرافیتی های این شهرها بسیار برجسته، خلاقانه و منحصر به فرد هستند. این شهرها به ویژه برای کارشناسان هنر و علاقه مندان به گرافیتی جذاب هستند. در این شهرها آثار هنری خارق العاده و خلاقانه ای را در جاده ها و خیابان ها خواهید دید. این شهرها به عنوان مقاصد محبوب برای جذاب ترین گرافیتی و هنر خیابانی در جهان شناخته می شوند.

کدام شهرها جذاب ترین گرافیتی های دنیا را دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top