کدام کشورها پیشگام 5G هستند؟

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش ایسنا؛ با ورود نسل سوم و چهارم تلفن همراه به جهان در سال های اخیر، چند سالی است که صحبت از تلفن همراه 5G یا نسل پنجم مطرح شده است. با توجه به کارکردها و کاربردهای شبکه 5G در ابعاد مختلف زندگی و با توجه به اعلام کارشناسان این حوزه، 5G باید مشکلاتی مانند سرعت کم و تاخیر را که در شبکه های نسل قبل وجود دارد و تاثیر بسزایی در رشد اقتصاد دیجیتال و آنها اینترنت اشیا دارند.

به همین منظور، استقرار اینترنت اشیاء، هوشمندسازی و ارائه خدمات باند پهن و به طور کلی بسیاری از تحولات دیجیتالی در بستر 5G رخ خواهد داد و این موضوع نشان می‌دهد که پرداختن به آن در حوزه‌های مختلف فنی، نظارتی و تجاری چقدر اهمیت دارد. ابعاد . برخی از کشورهای جهان اراده بیشتری نسبت به سایر کشورها در توسعه زیرساخت های لازم و استقرار آزمایشی و نهایی نسل پنجم شبکه اینترنت 5G نشان داده اند تا امکان بهره مندی کاربران و شهروندان خود از شبکه پرسرعت 5G را فراهم کنند. خدمات اینترنتی با انعقاد قرارداد همکاری با بزرگترین اپراتورهای مخابراتی

اکنون چهار سال از اولین راه اندازی 5G در کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا می گذرد و با وجود اینکه اخیراً در هند راه اندازی شده است، روند توسعه آن همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش ارائه شده توسط Open Signal، کره جنوبی و پورتوریکو پیشتازان دسترسی به 5G در جهان هستند و نیمی از وقت کاربران در این کشورها با اتصال فعال 5G سپری می شود، اما ایالات متحده که پرچمدار آن بود. از توسعه 5G، به ایجاد دسترسی ادامه داد. 31.1 درصد در رتبه چهارم قرار گرفت.

لازم به ذکر است که فناوری نسل پنجم در دنیای واقعی سرعت متوسط ​​بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار می دهد که چندین برابر میانگین سرعت دانلود 4G است. در شش بازار جهانی در هند، مالزی، سریلانکا، برزیل، کویت و گواتمالا، میانگین سرعت دانلود 5G بیش از 10 برابر سرعت 4G است، اگرچه این نرخ در اکثر بازارهای 5G حدود 3 تا 6 برابر 5G است.

کدام کشورها پیشگام 5G هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top