کشاورزی قراردادی از امروز آغاز می شود

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش ایانا، علیرضا مهاجر در نشست زراعت قراردادی گفت: کشت قراردادی از امروز با دستور وزیر آغاز شده و این جلسه به همین منظور برگزار شد.

وی ادامه داد: نهادهایی مانند بانک کشاورزی، شرکت خدمات عامه، تعاون روستایی، بازرگانی دولتی و … در کشاورزی قراردادی همکاری کنیم، از لحاظ نظری و ذهنی آمادگی لازم را داریم و مشکلی وجود ندارد.

وی بیان کرد: همچنین در سال گذشته مواردی وجود داشت که برطرف شد و امید است هماهنگی های لازم در زمینه سیستم، اعتبارات و وظایف دستگاه ها انجام شود.

مهاجر تصریح کرد: هدف از کشت پیمانی خودکفایی گندم در سال آینده کاهش واردات جو و تامین بخشی از نیاز آرد و کره است و باید به بهترین شکل ممکن انجام شود. زیرا وزیر جهاد به رئیس جمهور و مجلس قول داده است که کشاورزی قراردادی بهتر از سال گذشته انجام شود.

وی افزود: وزیر همچنین عنوان کرد که کشت پیمانی باید حداقل دو برابر سال گذشته انجام شود و برای بیش از 6 میلیون هکتار کشت پیمانی مقدمات فراهم شود. وزیر کشاورزی گفت: حداقل سه میلیون هکتار باید زیر کشت دیم و دیم گندم، جو و کلزا، زعفران و دانه های روغنی کاملیا باشد.

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: از نظر دانه های روغنی مشکل خاصی نداریم و با توجه به اینکه قیمت دانه های روغنی از سوی وزیر اعلام شد، انگیزه ای برای کشاورزان شد تا وارد بازار شوند. قرارداد کشت.» زیرا قطعا برای پایداری تولید گندم باید کشت کلزا داشته باشیم.

وی ادامه داد: مقدار زیادی کود تامین شده و امروز قابل توزیع است. همچنین مقدار زیادی در بنادر است و در صورت پرداخت اعتبار ریالی برای تامین ارز، ترخیص انجام می شود.

مهاجر گفت: نیاز به اجرای مسیر اجرایی با بازرگانی دولتی و پرداخت خسارت به کشاورزان است.

وی ادامه داد: بانک کشاورزی تمامی مراحل کشاورزی قراردادی را به صورت اعتباری انجام می دهد و شبکه ترویج کشاورزی نیز باید در کنار ما باشد تا به کشاورزی قراردادی مطلوب دست پیدا کنیم. تمام اقدامات لازم باید در نظر گرفته شود.

مهاجر تصریح کرد: در رابطه با تامین هوا همکاران در حمایت از امور دام حضور دارند و معاونت امور دام باید حمایت های لازم را انجام دهد. همچنین در حال برنامه ریزی برای شروع کشت قراردادی سویا، آفتابگردان، کنجد، پنبه و چغندرقند هستیم.

کشاورزی قراردادی از امروز آغاز می شود

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top