کلاهبرداری به بهانه ثبت سهام

مهدی حاجی وند با اشاره به اینکه هر از چند گاهی اخباری مبنی بر سوء استفاده برخی کلاهبرداران از ناآگاهی شهروندان و اخاذی به بهانه های مختلف از جمله ثبت یا تقسیم سهام به گوش می رسد، گفت: انتشار مطالبی در فضای مجازی مبنی بر نصب اپلیکیشن یا نرم افزارهای خاص توسط شهروندان برای ثبت سهام یا دریافت سود یکی از این روش های کلاهبرداری است.

مشاور رئیس سازمان بورس در امور حقوق صاحبان سهام افزود: همچنین ارسال پیامک به شهروندان و درخواست مراجعه به سایت یا نصب نرم افزار و اپلیکیشن یا کلیک بر روی لینک های آلوده از دیگر راه هایی است که تحت عنوان ثبت سهام بازمانده یا ثبت سود سهام عدالت از آنها کلاهبرداری می کنند.

وی افزود: هک اطلاعات شخصی افراد در پیام رسان ها و ارسال لینک های آلوده و همچنین «تماس تلفنی» از دیگر راه های فریب و اغوای شهروندان به بهانه ثبت سهام و کسب سود از آن سهام است.

حاجی وند با تاکید بر اینکه در حال حاضر ثبت سهمی وجود ندارد، گفت: اگر قرار باشد ثبت سهم جدیدی صورت گیرد، این موضوع از طریق رسانه های رسمی مانند صدا و سیما و خبرگزاری ها تشریح و اعلام می شود. به همین دلیل است که مردم باید اخبار مربوط به سهام را فقط از رسانه های رسمی و معتبر دنبال کنند.

دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور عدالت وریز ادامه داد: لازم به تاکید است که برای دریافت سود سهام عدالت، سهامداران نه تنها مجبور نیستند به کافی نت یا هر جای دیگری مراجعه کنند، بلکه مجبور نیستند روی لینکی کلیک کنند، به سایت خاصی مراجعه کنند، پیامک و مبلغی را برای آن پرداخت نکنند.

کلاهبرداری به بهانه ثبت سهام

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top