گلدان سقفی گلدان معکوس در دکوراسیون منزل


امروزه از گیاهان داخل خانه و به خصوص گلدان های آویزان برای دکوراسیون منزل مدرن استفاده زیادی می شود.

گلدان سقفی این یک انتخاب ایده آل برای کسانی است که فضای زیادی در خانه ندارند. گلدان سقفی معکوس نوعی گلدان آویز است که به دلیل ظاهر متفاوت دکوراسیون شما را خاص می کند. با این مقاله از دالثامگ منتظر دلتا باشید

گلدان سقفی

شاید تعجب کنید اگر به شما بگوییم که می توانید با حداقل تجهیزات در خانه یک گلدان معکوس درست کنید. در زیر مراحل ساخت گلدان معکوس را به شما آموزش می دهیم.

مراحل ساخت گلدان معکوس

برای ساخت گلدان سقفی معکوس مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله اول ساخت گلدان های آویز از سقف

تجهیزات لازم را آماده کنید. تمام لوازم مورد نیاز برای ساختن یک گلدان سقفی معکوس به راحتی پیدا می شود. یک گلدان آماده یا حتی یک سطل پلاستیکی که در هر خانه ای یافت می شود، اولین وسیله ضروری است. در این مرحله باید خاک و کود لازم و وسایلی مانند قیچی یا مته تهیه شود.

مرحله دوم

کف قابلمه مورد نظر را سوراخ کنید. اگر از قابلمه آماده استفاده می کنید، می توانید از مته برای ایجاد سوراخ در انتهای آن استفاده کنید. همچنین می توانید از چاقو یا قیچی برای ایجاد سوراخ در ظرف پلاستیکی استفاده کنید. سوراخ ایجاد شده باید حداقل 5 سانتی متر قطر داشته باشد همچنین می توانید 4 سوراخ کوچکتر در ته گلدان ایجاد کنید تا به زهکشی بهتر گلدان کمک کنید.

مرحله سوم ساخت گلدان های آویز از سقف

کف ظرف را از داخل با فیلتر بپوشانید. کف کاسه را با یک تکه فایبرگلاس یا نوع دیگری از فیلتر بپوشانید. فایبرگلاس به گیاه و خاک کمک می کند در گلدان بماند و آب به راحتی تخلیه شود. 3 برش عمودی در وسط فیلتر (بالای دهانه) ایجاد کنید. بنابراین 6 قطعه ایجاد می شود. به این ترتیب گلدان زهکشی مناسبی دریافت می کند. برای زیبا کردن خانه شما.

مرحله چهارم

سوراخ هایی برای نخ یا طناب ایجاد کنید. اگر می خواهید یک گلدان سقفی وارونه درست کنید، باید سوراخ هایی ایجاد کنید تا آن را به طناب آویزان کنید. دو طرف گلدان را با مته یا قیچی سوراخ کنید. ریسمان ضخیم یا طناب دلخواه خود را از این سوراخ ها عبور دهید. شما اکنون یک گلدان معلق دارید. اگر از ابتدا ظرفی با دسته مانند گلدان انتخاب کرده اید، نیازی به انجام این مرحله ندارید.

مرحله پنجم

گیاه را به گلدان وارونه منتقل کنید. گیاه مورد نظر را از گلدان اصلی خود خارج کنید. خاک اضافی اطراف ریشه را جدا کنید تا به راحتی از سوراخ ایجاد شده در ته گلدان عبور کند. ریشه گیاه را با دقت از سوراخ عبور دهید. قبل از انجام این کار، خاک اطراف ریشه را کمی مرطوب کنید تا راحتتر از دهانه گلدان عبور کند. در این مرحله باید مراقب باشید که در حین انتقال آسیبی به ریشه گیاه وارد نشود. فیلتر را در اطراف ساقه های گیاه قرار دهید تا گیاه در جای خود محکم شود. گلدان را با خاک اضافی پر کنید. افزودن کود به خاک نیز می تواند به رشد گیاه شما کمک کند.

مرحله نهایی ساخت گلدان سقفی

گلدان خود را آویزان کنید با استفاده از طناب های متصل به گلدان، آن را در محلی که می خواهید آویزان کنید. بلافاصله گلدان را آبیاری کنید و اجازه دهید آب از سوراخ زهکشی خارج شود. از این پس با توجه به نوع گیاهی که کاشته اید، مراقبت های لازم را برای حفظ رشد گیاه انجام دهید.

چگونه به گلدان وارونه آب بدهیم؟

برای کاشت گیاهان در گلدان های آویزان وارونه، بهتر است خاکی انتخاب کنید که رطوبت را حفظ کند و زود خشک نشود. افزودن موادی مانند پرلیت یا ورمیکولیت می تواند به حفظ رطوبت خاک کمک کند. گلدان های وارونه را باید از بالا آبیاری کرد. به این ترتیب آب به کمک نیروی جاذبه زمین به یک اندازه به تمام نقاط خاک می رسد. آب اضافی از سوراخ زهکشی خارج می شود و در خاک باقی نمی ماند.

گلدان سقفی گلدان معکوس در دکوراسیون منزل

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top