گیاهان خانه آب این گیاهان در آب رشد می کنند


گیاهان زیادی هستند که بدون خاک رشد می کنند، شما باید این گیاهان را در آب نگهداری کنید و مراقب باشید که کم آب نشوند.

آیا تا به حال در مورد هیدروپونیک چیزی شنیده اید؟ هیدروپونیک به معنای رشد گیاهان در آب بدون کاشت آنها در خاک است. این گیاهان نیاز به نگهداری کمی دارند و می توانند دکوراسیون زیبایی ایجاد کنند. در این مقاله توسط دالثامگ وارد شدن گیاهان سرپوشیده آبزی ما پرداخت می کنیم

گیاهان سرپوشیده آبزی

اگر می خواهید با انواع گیاهانی که می توانید در آب پرورش دهید و در عین حال از ریشه های سفید آن لذت ببرید آشنا شوید، با ما همراه باشید.

گیاه برگ بید

برگ بید یکی از گیاهانی است که در آب رشد می کند و رنگ آمیزی زیبا، وجود طرح های خاص روی برگ ها و ساقه های آویزان از ویژگی های منحصر به فرد آن است که کم و بیش همه ما با آن آشنا هستیم. برگ های بیدمشک از زمان های قدیم یکی از گیاهان محبوب در خانه یا باغ ها بوده است.

گل بی حوصله یا گل حنا

گل بی حوصله یا گل حنا یکی از گیاهان مناسب برای مکان های سایه است. باید توجه داشته باشیم که این گیاه نیاز به رطوبت بالایی دارد، به همین دلیل می توان آن را گیاهی در آب دانست. وقتی رشد آن متوقف شد، می توانید چند ساقه را از این گیاه جدا کرده و در ظرف آب قرار دهید. ساقه ها به آرامی در آب ریشه می ریزند و می توانید آن را در بهار به باغ برگردانید یا در گلدان بکارید.

بنفشه آفریقایی از گیاهان سرپوشیده آبزی

نگهداری از بنفشه آفریقایی در مقایسه با سایر گیاهان آپارتمانی بسیار آسان است. بنفشه آفریقایی یکی از گیاهانی است که در آب می روید و با این روش خیلی راحت تکثیر می شود. حدود یک تا یک ماه و نیم طول می کشد تا ساقه ها ریشه بدهند و یک گیاه کامل تشکیل دهند.

بامبو مبارک

یکی از بهترین گیاهان برای رشد در آب، بامبو لاکی است. برای این گیاه بهتر است از گلدان های بلند و باریک متناسب با ارتفاع گیاه استفاده شود. برای داشتن بامبوی تازه بهتر است ساقه آن تا طناب پنجم در آب قرار گیرد و برای استحکام ساقه ها می توانید از ماسه یا تزئینات کوچک در انتهای گلدان استفاده کنید.

گیاه پوتوس

این گیاه یکی از محبوب ترین گیاهان سرپوشیده است که با شاخه های آویزان و برگ های قلبی شکل زیبایی خانه را دو چندان کرده و در آب به خوبی رشد می کند. نگهداری از پوتوس بسیار آسان است و علاوه بر زیبایی و مقاومت بالا، نقش مهمی در اکسیژن رسانی و تصفیه هوا از سموم و انرژی های منفی دارد.

فیلودندرون از گیاهان سرپوشیده آبزی

در میان تمام گونه های فیلودندرون، فیلودندرون قلبی شکل از جمله گیاهانی است که در آب رشد می کند. برای داشتن یک فیلودندرون زیبا و سبز در آب می توانید قلمه ای به طول 15 سانتی متر تهیه کنید که فقط 3-4 برگ دارد. قلمه آماده شده را در یک بطری شیشه ای پر از آب قرار دهید و آن را در مکانی با نور غیر مستقیم روشن قرار دهید.

گیاهان خانه آب این گیاهان در آب رشد می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top