گیاهان سرپوشیده مقاوم به کم آبی در خانه


امروزه نگهداری گل و گیاه در آپارتمان ها و دکوراسیون بسیار رایج شده است.

کسانی که علاقه مند به استفاده از گیاهان سرپوشیده هستند، اگرچه زیبایی و سرسبزی گل ها و گیاهان برایشان مهم است، اما ترجیح می دهند از گل هایی در خانه استفاده کنند که بتوانند با نور کم سازگار شوند. در این مقاله شما را با دلتا آشنا می کنیم گیاهان داخلی مقاوم در برابر آب ما پرداخت می کنیم

گیاهان سرپوشیده مقاوم به کمتر فرزند پسر

اگر شما هم نگران مراقبت از گیاهان آپارتمانی، نور کم یا کمبود فضا هستید یا تجربه کافی در پرورش گیاهان ندارید، اصلا نگران نباشید. در زیر یک گیاه آپارتمانی سازگار با نور کم را به شما معرفی می کنیم.

گیاه داخلی زاموفیلیا

زاموفیلیا یکی از گیاهان مقاوم و زیبا است. برگ های سبز این گیاه و سازگاری آن با محیط آپارتمان و نور کم باعث شده است که از آن در دکوراسیون منازل برای ایجاد فضایی زیبا و روحیه ای خوب در ذهن استفاده شود. البته مانند بسیاری از گیاهان آپارتمانی، این گیاه نیز نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد زیرا نور زیاد باعث سوختگی برگ های آن می شود.

اگر می خواهید گیاه سریع رشد کند زاموفیلیا انتخاب خوبی است. این گیاه می تواند تا حدود یک متر رشد کند. از طرفی به راحتی از بین نمی رود. بنابراین اگر تجربه کافی در نگهداری گل و گیاه ندارید این بهترین گزینه برای شماست. فقط مراقب باشید که فیلم چسبناک را در دمای سرد و سرد نگهداری نکنید. زاموفیلیا همچنین قدرت تصفیه هوا و تصفیه هوای خانه را دارد.

زاموفیلیا یکی از گیاهان سرپوشیده مقاوم است به کمتر فرزند پسر

زاموفیلیا سه نوع دارد: سیاه، آبی و سبز.

  • زاموفیلیای سیاه دارای برگهای بنفش تیره است که به سیاهی محو می شوند. این نوع زاموفیلیا بسیار زیبا و کمیاب است به همین دلیل قیمت خرید بالایی دارد.
  • Zamophilia Ablaq دارای برگ های دو رنگ سبز طلایی یا سفید-سبز است.
  • زاموفیلیای سبز نیز رایج ترین نوع زاموفیلیا است که دارای برگ های چرمی، براق و سبز است.

آبیاری زاموفیلیا از گیاهان سرپوشیده مقاوم و کم نور در خانه

زاموفیلیا می تواند آب را برای مدت طولانی ذخیره کند. بنابراین نیاز به آبیاری زیادی ندارد. بهترین زمان برای آبیاری زمانی است که خاک خشک شده باشد. همچنین رطوبت محیط برای رشد زاموفیلیا کافی است. می توانید برگ های آن را هر از چند گاهی اسپری کنید.

دلیل زرد شدن برگ های زاموفیلیا آبیاری نامناسب آن است. اگر به گیاه خود بیش از حد آبیاری کنید، پس از مدتی برگ های گیاه زرد می شوند. بهتر است در تابستان هفته ای یک بار و در زمستان هر دو هفته یک بار آبیاری شود.

خاک و کوددهی

خاک زاموفیلیا باید سبک باشد تا آب به راحتی از آن عبور کند. از آنجایی که این گیاه بسیار مقاوم است، نیازی به کوددهی زیادی ندارد. اما اگر می خواهید این کار را انجام دهید، باید در بهار و تابستان باشد.

روش تکثیر زاموفیلیا و قلمه

یکی از روش های تکثیر زاموفیلیا قلمه زدن در آب است. ابتدا با چاقو چند برگ گیاه را به همراه ساقه جدا کرده و در آب قرار دهید. حدود 6 ماه طول می کشد تا گیاه ریشه بزند. زمانی که گیاه ریشه زد و طول آن به 7 سانتی متر رسید، آن را در گلدان بکارید.

گیاهان سرپوشیده مقاوم به کم آبی در خانه

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top