یوگا چیست و چگونه یوگا را شروع کنیم؟ نحوه یادگیری یوگا (راهنمای مبتدیان)


اگر فکر می کنید که برای مطالعه کردن یوگا فقط یکی تشک ورزشی حتما خیلی اشتباه میکنی! برای یادگیری یوگا، باید خود، زندگی و دنیای اطراف خود را بشناسید، که اغلب به چیزی بیش از این نیاز دارد. تشک یوگا است .

از سال 2000، من مشغول مطالعه، تمرین، آموزش و به طور کلی یوگا هستم و سال به سال با آن رشد می کنم، به طوری که زندگی هر سال جذاب تر و معنادارتر می شود.

در تمام این سالها، من سیر تکاملی یوگا در فرهنگ غرب و ما می بینیم که چگونه (اغلب) سوء تعبیر، آموزش و تمرین می شود.

با توجه چگونه یوگا را به درستی یاد بگیریم، اثرات و کاربرد آن، اطلاعات کمی شناخته شده است. وقتی به اطرافمان نگاه می کنیم، تمرین صحیح یوگا حتی برای کسانی که آن را تمرین می کنند و کسانی که آن را آموزش می دهند، چندان ساده به نظر نمی رسد.

در این مقاله به چگونه یوگا را یاد بگیریم و آن را به ساده ترین راه تمرین کنیم ما پرداخت می کنیم تا آخر با ما باشید.

همچنین بخوانید : فواید یوگای صبحگاهی

یوگا چیست؟

شاید تعریف نهایی یوگا این باشد: یوگا به معنای توقف نوسانات ذهنی است!

کتاب یوگا سوترا شامل 195 جمله در مورد یوگا. این کتاب به شدت با ایده ارائه معنای عمیق و فضای زیادی برای تفسیر نوشته شده است. با این حال، مترجم باید بسیار جدی و شایسته باشد، در غیر این صورت تفسیر از آنچه که پیام منتقل می کند بسیار منحرف می شود.

وقتی تعریف یوگا به درستی تفسیر و اعمال شود، این را به ما می گوید نحوه تمرین و مطالعه یوگا.

برای شروع درست، باید مقصد مناسبی برای یوگا باشید کایوالیا درست دانستن است: کایوالیا این به معنای ارتباط بین شما، دیگران و جهان است.

بیایید ببینیم چگونه این کار را انجام دهیم:

شروع با شعار معروف “اتحاد بدن، ذهن و روح” این سوال را مطرح می کند که “چگونه بدن، ذهن و روح را متحد کنیم؟”

احساسات شما که توسط محرک های بیرونی ایجاد می شوند، منجر به افکار می شوند، از این رو بین بدن و ذهن شما ارتباط برقرار می شود. درک آن آسان است، درست است؟

حال این ارتباط و اندیشه باید در خدمت و بهبود ذهن باشد و او را قادر سازد که اولاً روح را درک کند و ثانیاً آن را با جسم و ذهن پیوند دهد. این جایی است که سفر ما به پیش می رود هدف از یوگا قطع خواهد شد؛ درک ایجاد بخش اصلی این اتحادیه دشوار است.


یوگا بیشتر معنوی است تا جسمانی!

این همان چیزی است که یوگا را بیشتر معنوی و معنوی می کند تا فیزیکی. برای درک بهتر آن را با اعداد توضیح می دهیم:

یوگا 97 درصد ماهیتی روانی، فلسفی و معنوی دارد و فقط 3 درصد ماهیتی فیزیولوژیکی دارد. با توجه به این که از 195 جمله سوترا، تنها 7 جمله آن به طبیعت فیزیولوژیکی مانند نشستن و تنفس می پردازد، بهتر می توان فهمید که یوگا بیشتر ماهیتی معنوی دارد.

اما قبل از اینکه بتوانیم معنویت یوگا را تجربه کنیم، یک بخش ذهنی (عاطفی) وجود دارد که باید بر آن مسلط باشیم و آن بخش ارتباط بین بدن و ذهن است. اما چگونه؟

این نیاز به تفکر و درک احساس شما در آن لحظه دارد (سرما، گرما، افسرده، مضطرب، خوشحال و غیره). یعنی شما این اتحاد را بین بدن و ذهن خود ایجاد کرده اید.

اما برای ارتباط با روح خود – ظریف ترین و عزیزترین قسمت شما – باید موارد زیر را انجام دهید:

شما باید دریابید که ظریف ترین چیزی که بدن و ذهن شما را تحریک می کند چیست، خود را به عنوان یک فرد انتخاب کنید و از آن به عنوان موتوری برای حرکت در دنیای فیزیکی و ذهنی خود استفاده کنید.

اینجاست که از تعریف یوگا و تحقق آن استفاده می کنید، لحظه ای که هیچ فکر و احساسی را تحلیل نمی کنید. این یوگا است. حالتی از وحدت بین بدن، ذهن و روح که در آن آگاهی شما از تشخیص نوسانات آن قطع می شود..


یوگا به عنوان خلاقیت و تجربه فردی

در چنین مواردی تکنیک خاصی (مانند مبتدی، متوسط ​​یا پیشرفته) وجود ندارد. یادگیری یوگا وجود ندارد. از آنجایی که جسم و محتوای ذهنی هر فردی با فرد دیگر متفاوت است; این لحظه برای همه ما راهی فردی و منحصر به فرد خواهد بود.

ممکن است چندین سال در تمرینات یوگا بسیار خوب پیشرفت کنید، اما هنوز نمی توانید با بدن، ذهن و روح خود به وحدت برسید.

حتی یک مبتدی می تواند این ارتباط را بهتر کند. موفقیت در تمرین یوگا تنها به اتحاد سه گانه بدن، روح و ذهن بستگی دارد.

از آنجایی که یوگا بخشی ذاتی انسان است، برای هموار کردن موفقیت آمیز مسیر یوگا، باید درک کنید که یوگا یک تکنیک اجرا نیست، بلکه خلاقیت و تجربه شماست.

فرآیند یادگیری شما چیزی نیست که با خواندن یک کتابچه راهنمای خاص، دستورالعمل شخصی یا هر چیز دیگری به دست آورید. یادگیری یوگا مستلزم خلاقیت شما برای نگاه کردن به درون و شناخت خود است و در نهایت استاد احساسات، عواطف و خواسته های شما می شود.

شما به عنوان یک مبتدی ممکن است ویژگی ها و پیش نیازهای ایجاد اتحاد بین جسم، ذهن و روح خود را داشته باشید، اما دانش شما برای رشد نیاز به خلاقیت دارد تا به حالت یگانگی برسید و سپس ثمره این اتحاد را درو خواهید کرد. .

وقتی این اتفاق بیفتد دیگر راه برگشتی نیست، در آن لحظه با زیبایی و انرژی وجودتان روبرو خواهید شد.


از نظر ذهنی سریع و از نظر جسمی کند باشید!

همانطور که قبلا ذکر شد، برای انجام یوگا عمیق نیازی به تجهیزات خاصی ندارید. خلاقیت کافی مهمترین چیزی است که در یوگا به آن نیاز دارید.

هر چه خلاق تر باشید، تجربه بیشتری برای خود دارید و توانایی شما برای کشف روحتان بیشتر می شود. البته بدن نرم و سالم دارای مزایا و پیش نیاز بهتری برای این کار است، اما خلاقیت شرط مهم تری است.

ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم خلاقیت خود را در اتحاد ذهن، روح و بدن توسعه دهید، لطفاً این را به عنوان بخشی بسیار جدی از تمرین در نظر بگیرید زیرا برای مطالعه یوگا بسیار مهم است.

همچنین بخوانید : آموزش حرکات یوگا برای خواب خوب

ورزش برای مبتدیان، قدرت خلاق در اتحاد ذهن و بدن

اولین و مهمترین عنصر مطالعه و تمرین یوگا از نظر فیزیولوژیکی و روانی تنها یک چیز است: آروم باش!

برای اتحاد ذهن و بدن، به موارد زیر توجه کنید:

  • مطمئن شوید که بدن شما در وضعیت راحت و آرام قرار دارد.
  • برای شروع، روی تنفس خود تمرکز کنید.
  • به بدن خود نگاه کنید و اولین احساسی که به شما دست می دهد را شناسایی کنید.
  • احساسات و عواطف خود را با درگیر نشدن با آنها حفظ کنید.
  • حال احساسات و عواطف خود را همانطور که می خواهید ایجاد کنید و سپس آنها را رها کنید.

این! این خلاقیت در ارتباط ذهن و بدن است. اعتبار این خلاقیت در سکوت و حفظ این اتحاد است. در این تمرین می توانید یاد بگیرید که لحظه را درک کنید و آن را ثبت کنید.

زندگی زنجیره ای از لحظه هاست و دانستن اینکه شما می توانید آن لحظات را مدیریت کنید، سطح جدیدی از زندگی است که به آن می گویند دارما نامیده میشود دارما این یعنی زندگی عملی و ماهرانه!

با این حال، به خاطر داشته باشید که ما هنوز در اطراف هستیم عناصر بیرونی یوگا ما صحبت می کنیم

قابل توجه است که چگونه علم یوگا می تواند شما را بسیار عمیق به کاوش درونی خود ببرد. شکاف دانشی زیادی بین نحوه آموزش یوگا و نحوه انجام آن در غرب وجود دارد. با تمرین زیاد می توانید این شکاف را پر کنید.

بدانید که یوگا ماهیتی بسیار ظریف دارد و در سطح انرژی ها و افکار ظریف ذهنی شما کار می کند. این بدان معناست که یوگا را باید در این سطح آموخت نه در هیچ سطح دیگری. اگر از خلاقیت خود استفاده نکنید، وضعیت بدنی به تنهایی نمی تواند شما را به آنجا برساند.


لازمه موفقیت در یوگا، اتحاد بین شما و دیگران است

اگر روابط ما با دیگران به طور هماهنگ مدیریت نشود، یوگا فایده ای ندارد. یادگیری یوگا به معنای یادگیری برقراری ارتباط با دیگران است. این چیزی است که نیاز به پرورش دارد و به سطحی از آگاهی رسانده می شود که از شلوغی هرج و مرج ما می کاهد و شکاف بین خود و دیگران را پر می کند.

اگر در این زمینه مبتدی هستید و نیاز به کمک دارید، در قسمت زیر راهکارهای عملی ارائه کرده ایم:

  • احترام را از اولین تمرین تمرین کنید.
  • ساختار احساسات، عواطف و غیره از فردی به فرد دیگر یکسان است.
  • مشاهده، تحمل و پذیرش تنوع در خود و دیگران را تمرین کنید.

این یکی از بزرگترین دستاوردهایی است که یک انسان می تواند به دست آورد.


سبک زندگی یوگا – اتحاد بین شما، دیگری و جهان

در اینجا آخرین قطعه پازل – وحدت بالاترین سطح وجودی جهان – بین شما و جهان دیگر نهفته است. این بدان معنی است که اگر یوگا فقط روی تشک انجام شود بی فایده است.

بنابراین وقتی یوگا می خوانید، به خصوص زمانی که اتحاد ذهن و روح را تمرین می کنید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

آیا زبان طبیعت را می دانید و چگونه با طبیعت و عناصر اساسی آن ارتباط برقرار می کنید؟ آیا با این فکر که شما مرکز جهان هستید و نیاز به توجه و شناخت بیشتری دارید وجود خود را پیچیده می کنید؟

فکر کردن به این شکل مانع از تمرین یوگا می شود. مطمئناً تعجب خواهید کرد که در اینجا برای رسیدن به این هماهنگی در اتحاد چه باید کرد و از اینکه بدانید یک حرکت یوگا مهم وجود دارد که باید انجام شود شگفت زده خواهید شد.

این یعنی: عمل انجام کاری جز فکر کردن! سپس یوگا اتفاق می افتد.

بله، فراتر از دنیای فیزیکی و ذهن شماست. از آنجایی که بدن ما نقش کوچکی در تکامل هستی دارد، نباید با آن شور سیری ناپذیری که باعث اضطراب و بیقراری می شود به دنیا تکیه کنیم.

بلکه باید با ذهنیت درک نعمت ها و رسیدن به حکمت زندگی که به ما داده شده رشد کنیم.

همچنین بخوانید : تمرینات یوگا برای کاهش استرس

از ابعاد جسمی و روحی خود فراتر بروید!

برای رسیدن به عظمت یگانگی با دنیای اطرافمان، باید از افکار، احساسات و عواطف و تأثیری که بر ما می‌گذارند، فراتر برویم. بنابراین ما می خواهیم نوسانات ذهنی را متوقف کنیم و اجازه دهیم یوگا نور خود را از طریق این حرکت یوگا به ما بتاباند:

سکوت و نگاه کردن به درون.

آیا می توان یوگا را یاد گرفت و سپس به روش صحیح آن را تمرین کرد؟ البته که هست.

آشتی شما با درونتان، دیگران و دنیا بسیار ساده تر و راحت تر از آن چیزی است که فکر می کنید. این حرکات ساده را با پشتکار و جدیت تمرین کنید. خواهید دید که تلاش شما مثمر ثمر خواهد بود!

یوگا چیست و چگونه یوگا را شروع کنیم؟ نحوه یادگیری یوگا (راهنمای مبتدیان)

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top