10 استان برتر تولید کننده کلزا در کشور

به گزارش کاربهار نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از پرداخت 97 درصد از مطالبات کلزاکاران سراسر کشور خبر داد و اظهار داشت: 106 هزار تن دانه روغنی کلزا در چهار ماه نخست امسال در 28 استان کشور از کلزاکاران خریداری شد.

سید سعید راد با اعلام اینکه به طور میانگین 97 درصد از مطالبات کلزاکاران سراسر کشور پرداخت شده است، افزود: این در حالی است که مطالبات کلزاکاران 16 استان به صورت 100 درصدی به حساب این بستگان واریز شده است..

وی با اشاره به خرید بیش از 106 هزار تن دانه روغنی کلزا در کشور و اعلام اینکه 48 درصد کلزای کشور از استان های خوزستان و گلستان خریداری شده است، گفت: پس از این دو استان، مازندران، ایلام، اردبیل، قزوین، فارس، کرمانشاه، استان های کرمانشاه و استان های کرمانشاه به رتبه سوم قرار دارند..

راد با بیان اینکه استان های گلستان و مازندران بیشترین افزایش تولید را نسبت به سال گذشته تجربه کردند، تصریح کرد: پس از این دو استان استان های کردستان، کرمانشاه، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی بیشترین رشد تولید را به ثبت رساندند.

.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در خاتمه افزایش بی سابقه تولید کلزا در استان های کردستان و خراسان رضوی را برشمرد و خاطرنشان کرد: رشد تولید این محصول در کردستان 10.5 برابر و در خراسان رضوی 9.5 برابر در سال گذشته بوده است. همچنین تولید دانه های روغنی در استان های کرمانشاه 5 برابر، مازندران 3.5 برابر و بوشهر بیش از 2 برابر افزایش یافت.

10 استان برتر تولید کننده کلزا در کشور

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top