مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

10 راه برای افزایش به اشتراک گذاری مقالات وب سایت


کاربران وب سایت چه محتوایی را بیشتر به اشتراک می گذارند؟

یکی از مهم ترین چالش هایی که اکثر صاحبان سایت های اینترنتی با آن مواجه هستند این است که چه محتوایی و با چه ساختاری در وب سایت خود منتشر کنند؟!
ایجاد محتوای مناسب و عالی یکی از روش هایی است که می توان از آن استفاده کرد رتبه بندی سئو وب سایت شما تاثیر زیادی دارد. هرچه محتوای منتشر شده شما با کیفیت تر و بهتر باشد، بیشتر مورد توجه کاربران وب سایت شما قرار می گیرد و ممکن است مطالب منتشر شده شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.
آیا تا به حال فکر کرده اید که کاربران وب سایت شما چه محتوایی را دوست دارند و به اشتراک می گذارند؟
در این مقاله که در آکادمی راه دی ام منتشر شده است قصد داریم نکاتی را برای شما عزیزان معرفی کنیم تا با رعایت این نکات و اصول مهم بتوانید مطالبی با کیفیت و کاربرپسند در وب سایت خود منتشر کنید.

1- انتخاب موضوعات جدید و ناآشنا برای ایجاد حس کنجکاوی در بین کاربران

بر اساس تحقیقات انجام شده نشان می دهد که افراد تمایل بیشتری به اشتراک گذاری مطالب در بین دوستان و آشنایان خود دارند که موضوع آنها جدید است. وقتی اکثر افراد از مقالاتی با موضوعات ناآشنا بازدید می کنند، ترجیح می دهند آن را به طور کامل بخوانند و پس از مطالعه آن را با کاربران خود به اشتراک بگذارند.
یافتن موضوعات جدید با استفاده از شکاف اطلاعاتی در بین کاربران به شما این امکان را می دهد که موضوعات مناسبی را برای محتوای خود انتخاب کنید و با کمی فکر مقالاتی را در وب سایت خود منتشر کنید. هرچه استراتژی مناسب تری در انتخاب موضوع محتوای منتشر شده داشته باشید، محتوای شما بیشتر در بین کاربران به اشتراک گذاشته می شود.
وقتی کاربران شما با موضوعاتی مواجه می شوند که اطلاعات کاملی در مورد آن ندارند، تشویق می شوند مقاله شما را بخوانند و مرور کنند.
این نوع استراتژی محتوا باعث می شود کاربران وب سایت شما تصمیم بگیرند که مقاله منتشر شده شما را برای تکمیل اطلاعات علمی و دانش خود بخوانند. اگر مقاله شما با ساختار مناسب نوشته شده باشد، کاربر شما علاوه بر مطالعه مقاله می تواند تصمیم بگیرد و مقاله وب سایت شما را بین دوستان خود به اشتراک بگذارد.

2- مطالب خاطره انگیز ارسال کنید

روزانه مطالب و مقالات زیادی در وب سایت های مختلف منتشر می شود. اگر وبگردی می کنید و مقالات مختلفی می خوانید، حتما هر روز شاهد ارسال مقالات مختلف در وب سایت های دیگر بوده اید.
شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه محتوای شما می تواند توجه کاربران را به خود جلب کند؟
ارسال محتوای به یاد ماندنی و تولید محتوا با ساختاری هدفمند و مرتبط یکی از روش هایی است که موضوع مقاله منتشر شده شما را در ذهن کاربرانتان تثبیت می کند. اگر محتوای شما کاربرپسند باشد، باعث می شود مخاطبان وب سایت شما تصمیم بگیرند که مقاله شما را برای دیگران بخوانند رسانه های اجتماعی و با دوستان خود به اشتراک بگذارید
با گسترش بهینه سازی وب سایت و توجه روزافزون صاحبان کسب و کارهای اینترنتی به گردش کار سئو، به عنوان مثال، تیم Solo تصمیم به انتشار مقاله ای با عنوان «روش های انتشار مقالات وبلاگ در سایر وب سایت ها یا پست های مهمان» گرفت.
از زمان انتشار این مقاله، تیم Solo یک موضوع عالی را انتخاب کرده است ترافیک زیاد به وب سایت خود تغییر مسیر دهید و در نتیجه اشتراک گذاری این مقاله توسط مخاطبان، ارجاع های زیادی دریافت کنید.

بیشتر بخوانید:  رشد اقتصادی بهار ۱۴۰۲ سه برابر شد

در اینجا فرمولی گام به گام برای تدوین استراتژی مناسب برای انتشار محتوای خاطره انگیز به شما ارائه می کنیم:

 • مرحله ی 1
  شما می توانید با انتخاب موضوعات مرتبط، ایده جدید و نظرات و تجربیات شخصی خود، موضوعی را برای محتوای خود انتخاب کنید.
 • گام 2
  موضوع و ساختار محتوای خود را بنویسید و ایده جدید را به خاطر بسپارید.
 • مرحله 3
  پس از این مرحله می توانید موضوع مورد نظر خود را در موتور جستجوی گوگل جستجو کنید و در صورتی که در گذشته مقالات زیادی درباره ایده و موضوع منتشر شده شما نوشته نشده است، می توانید شروع به نوشتن موضوع جدید خود کرده و مطلبی را منتشر کنید.
  (اگر موضوع و ایده شما تکرار می شود، می توانید به مرحله 1 برگردید و موضوع جدیدی را برای مقاله خود انتخاب کنید.)
 • مرحله 4
  مقالات منتشر شده را از دیدگاه کاربر بررسی کنید و نظرسنجی های مختلفی را برای بهبود کیفیت مقاله انجام دهید.

3- طراحی محتوای عالی

انتخاب تصاویر مناسب در بین مقالات منتشر شده، طراحی قسمت مقاله وب سایت ها و رنگ آمیزی مناسب محتوای مقاله از جمله مواردی است که می تواند تاثیرات زیادی بر میزان بازدید مطالب منتشر شده شما و توجه کاربران شما داشته باشد.
طراحی صحیح صفحات وب سایت شما یکی از عواملی است که باعث می شود کاربر تصمیم بگیرد مطالب منتشر شده شما را بخواند یا آن را ترک کند!

4- از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید

سعی کنید برای محتوای وب سایت خود تصاویر از اینفوگرافیک و از تصاویر با کیفیت استفاده کنید تا کاربران وب سایت شما به راحتی مفاهیم آنها را درک کنند. کیفیت تصاویر باید به گونه ای باشد که بتوانند داده های به خوبی نوشته شده در اینفوگرافیک منتشر شده را درک کرده و ببینند.
همچنین استفاده از نمایش اطلاعات آماری به صورت تصویری یکی از روش هایی است که می تواند به بهبود وضعیت محتوای منتشر شده شما کمک شایانی کند.

بیشتر بخوانید:  تداوم ریزش قیمت یورو در بازار آزاد +جدول

5- استفاده از رنگ آمیزی مناسب و دائمی

سعی کنید موضوع خاصی را برای محتوای منتشر شده در وب سایت خود انتخاب کنید. بنابراین تمامی مطالب منتشر شده از ساختار خاصی پیروی می کنند و تم رنگارنگ مدام خودتان را تغییر ندهید.
همچنین در انتخاب رنگ ها برای طراحی سایت خود دقت کنید رنگ های کاربرپسند و زیبا انتخاب کنید رنگ آمیزی مناسب یکی از مواردی است که می تواند تاثیرات زیادی در اشتراک گذاری مطالب شما داشته باشد.
اگر رنگ آمیزی صفحات وب سایت شما مناسب باشد، محتوای منتشر شده وب سایت شما می تواند در نظر کاربران جذاب تر به نظر برسد و کاربران تصمیم بگیرند که مقاله منتشر شده شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

6- تقسیم بندی محتوای منتشر شده وب سایت

یکی از مواردی که هنگام انتشار مقاله یا محتوا باید به آن توجه زیادی داشته باشید این است که سعی کنید پاراگراف های مقالات منتشر شده آنقدر طولانی نشود که کاربر را خسته نکند. بخش بندی محتوای شما بر اساس تعداد هر چه باشد خطوط کمتر نوشته شده و آپلود شده، باعث می شود تا مقاله منتشر شده شما بیشتر مورد پسند کاربران قرار گیرد.

7- استفاده از محتوا

هنگام انتشار محتوا، مطمئن شوید که محتوای شما به صورت کاربردی نوشته شده است. بنابراین کاربر شما می تواند پس از مطالعه مقاله به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کند و دچار مشکل نشود.
اگر محتوای منتشر شده شما در زمینه موضوعات آموزشی است، مطمئن شوید که متن منتشر شده شما حاوی دستورالعمل های مفیدی است و می تواند اطلاعات مفیدی را به کاربران شما منتقل کند.

8- اهمیت و ارزش اجتماعی مطالب منتشر شده

سعی کنید محتوایی را در وب سایت خود قرار دهید که بتواند اطلاعات مفید و ارزشمندی را به افراد منتقل کند و توسط سایر افراد جامعه به عنوان ارزشمند شناخته شود. مردم عموماً دوست دارند اخبار و اطلاعاتی را دنبال کنند و به اشتراک بگذارند که بتواند اطلاعات مرتبط را در اختیار آنها بگذارد و به سؤالات آنها پاسخ دهد.
برای بازدید بیشتر و بهتر از محتوای وب سایت خود می توانید استفاده کنید اینفلوئنسرهای فعال در زمینه کاری خود همکاری کنید و از آنها بخواهید که محتوای منتشر شده شما را به مخاطبان خود معرفی کنند. همچنین پس از انتشار مقاله در وب سایت خود، می توانید لینک مقاله جدید خود را از طریق راه هایی مانند بازاریابی ایمیلی برای کاربران خود ایمیل کنید.
همچنین می توانید با اینفلوئنسر فعال در صنعت خود تماس بگیرید و نظر آنها را در مورد محتوایی که منتشر می کنید بپرسید و از نظرات آنها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  رام‌الله خواستار تحریم اسرائیل شد

9- طول مطالب

تحقیقات نشان می‌دهد که محتوای طولانی‌تر می‌تواند بیشتر از محتوای با تعداد خطوط کم در چشم کاربران وب‌سایت قابل اعتماد باشد.
محتوای طولانی تر می تواند تأثیر بیشتری بر خوانندگان و کاربران داشته باشد مطالب طولانی منتشر شده تا به اطلاعات جامع تر و بهتری دسترسی داشته باشید و به راحتی پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. مقالات منتشر شده شما بیش از گذشته به اشتراک گذاشته خواهد شد.

10- قرار دادن اطلاعات تماس در انتهای مطالب منتشر شده

می توانید اطلاعات تماس شرکت یا مجموعه خود را در انتهای مطالب یا در قسمت هایی از محتوای خود قرار دهید تا کاربران بتوانند با مجموعه شما تعامل بیشتری داشته باشند و از خدمات شما استفاده کنند.

خلاصه

مدیران وب سایت ها و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی دائماً در تلاش هستند تا محتوایی را در وب سایت خود قرار دهند که توجه کاربران را به خود جلب کند و با ارسال محتوای با کیفیت، مراجعات زیادی را برای افزایش رتبه وب سایت خود دریافت کنند و محتوای وب سایت آنها توسط کاربران به اشتراک گذاشته شود.
انتخاب موضوعات جدید و ناآشنا، طراحی مناسب برای قسمت وبلاگ وبسایت، ارسال مطالب مفید، تقسیم بندی مطالب، تصاویر با کیفیت و ارسال مطالب خاطره انگیز و …. از جمله مواردی هستند که می توانند به بهبود کیفیت محتوای منتشر شده شما کمک زیادی کنند.

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مناسبی را برای بهبود سئوی وب سایت خود در اختیار شما قرار دهیم و بتوانید این مقاله را برای افزایش سطح دانش افراد فعال در این زمینه به اشتراک بگذارید. صد و بازاریابی دیجیتال به ما کمک کن

3.7/5 – (3 امتیاز)


بازدید پست: 2300

10 راه برای افزایش به اشتراک گذاری مقالات وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top