1400 اتوبوس به ناوگان تهران اضافه می شود

وی با اشاره به اینکه ناوگان اتوبوسرانی تهران بیش از 10 سال است که نوسازی نشده و کاستی هایی نسبت به دوره های قبل دارد، گفت: دوره جدید مدیریت شهری و شورای شهر می خواهند این تاخیر بیش از 10 ساله را جبران کنند و برای به همین دلیل باید از تمام ظرفیت شرکت های تولید داخلی استفاده کنند.

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از عقد قراردادهای متعدد با تولیدکنندگان در اوایل سال جاری خبر داد و اظهار داشت: در راستای نوسازی اتوبوس تهران برای ساخت 3000 اتوبوس و 500 مینی بوس با سازندگان داخلی قرارداد بسته ایم. .

علیزاده ادامه داد: از این 3 هزار دستگاه اتوبوس، حدود 1400 دستگاه اتوبوس تا پایان سال تحویل و در مسیرها قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در دوره مدیریت شهری جدید 385 دستگاه اتوبوس جدید خریداری و به بهره برداری رسید و تا پایان سال 1400 دستگاه اتوبوس اضافه می شود.

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت واحد اتوبوسرانی تهران تصریح کرد: طرفین قرارداد متعهد شدند که تحویل اتوبوس ها را به تاخیر نیندازند بنابراین نهایتاً تا پایان شهریور 1403 سه هزار دستگاه اتوبوس را تحویل خواهند داد.

علیزاده خاطرنشان کرد: ایده آل ما این است که تا پایان سال 1404 حدود 9 هزار اتوبوس در ناوگان داشته باشیم اما با توجه به شرایط فعلی اگر 3 هزار اتوبوس به ناوگان تزریق شود، بیشتر مشکلات حل می شود.

وی گفت: از 3000 اتوبوسی که قرارداد بسته ایم، 1000 اتوبوس برقی است و برای اولین بار در تهران 1000 اتوبوس برقی خواهیم داشت که البته 200 دستگاه از این 1000 اتوبوس از محل تحویل شرکت می شود. آخر سال.

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت واحد اتوبوسرانی تهران یادآور شد: هم اکنون یک دستگاه اتوبوس برقی در خط 7 (خط راه آهن به تجریش) در حال انجام تست فنی است.

علیزاده عزم وزارت حراست برای برقی کردن ناوگان حمل و نقل کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: دکتر زاکانی به همراه دکتر علی آبادی وزیر حراست جلسات هفتگی و برنامه دارند. تهران پایلوت آغاز برقی‌سازی اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها از تهران است.

وی با عذرخواهی از مردم تهران به دلیل کمبود اتوبوس قول داد با خرید این اتوبوس ها با تلاش شورای شهر و شهرداری تهران مشکلات حمل و نقل مردم برطرف شود.

1400 اتوبوس به ناوگان تهران اضافه می شود

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top