24 اقدام اصلی برای تسهیل صدور پروانه کسب

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از شادا، هیئت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار در سال 1401 13 جلسه برگزار کرد که 24 نتیجه مهم و کلیدی از این جلسات به دست آمد.

تسهیل و اصلاح شیوه نامه صدور بیش از یک پروانه در یک پلاک، تسهیل و اصلاح رویه جدید سازمان غذا و دارو در خصوص دریافت عوارض مربوط به IRC، تسهیل و اصلاح فرآیند صدور مجوز کل سازمان نظام پزشکی کشور و ایجاد اخلال در روند فعالیت فروشگاه ها و ایجاد اختلال در روند فعالیت فروشگاه ها از جمله مصوبات بود.

بسترسازی برای امکان صدور مجوز تاسیس کارگزاری بورس

ایجاد زمینه امکان صدور پروانه تاسیس کارگزاری بورس، تسهیل صدور پروانه احداث مجتمع خدماتی و رفاهی، تسهیل مراحل صدور پروانه کسب در حوزه اختیارات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، تسهیل صدور پروانه توسعه صنعت تبدیل و صنایع غذایی، تسهیل فرآیند اصلاح یک واحد تجاری، تسهیل در فرآیند اصلاح یک واحد تجاری خانگی، تسهیل در فرآیند اصلاح یک واحد تجاری خانگی. روند مربوط به صدور مجوز داروخانه ها، اصلاح فرآیند صدور مجوز واحدهای گلخانه، دام، طیور و آب و اصلاح مقررات مربوط به مجوزهای بهره برداری و صادرات گیاهان دارویی. و مرتع از دیگر نتایج مهم و کلیدی اقدامات انجام شده بود.

از دیگر نتایج مهم و کلیدی اقدامات انجام شده می توان به تسهیل و تسریع شرایط و تشریفات مجوز واگذاری زمین به منظور تسهیل در صدور پروانه های مربوط، حذف مجوز اعلامی کانون وکلای دادگستری مرکز تحت عنوان «موسسات حقوقی» (لغو دیوان عدالت اداری)، تسهیل در فرآیند پرداخت مالیات نقل و انتقال املاک، لغو بخشنامه های محدودکننده عملیات و مقررات مربوط به چندمنظوره و مقررات مربوط به فروشگاه های بزرگ اشاره کرد. محدود کردن کسب و کار، تمرکز سیستم. صدور گواهی ماده 186 قانون مالیات های مستقیم صرفاً از طریق درگاه مجوز ملی کشور و تعیین مرجع صدور مجوز برای «پروانه بهره برداری پرورش ماهیان دریایی» سازمان شیلات مطابق با ایجاد پنجره صدور مجوز بین دستگاهی.

صدور پروانه کسب از طریق درگاه ملی صدور مجوز کشور

صدور مجوز قانون نظام صنفی در سراسر کشور از طریق درگاه ملی صدور پروانه کشور، کاهش مجوزهای وزارت جهاد کشاورزی از 440 به 96 مجوز، سازمان بورس و اوراق بهادار از سال 92 به 27 مجوز، وزارت صنعت، معدن و تجارت از 89 مجوز به 47 پروانه بهره برداری، کاهش مجوزهای وزارت تعاون به 47 مجوز. و کاهش مجوزهای وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای 31 مجوز از دیگر نتایج مهم و کلیدی اقدامات است.

24 اقدام اصلی برای تسهیل صدور پروانه کسب

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top