مجله اینترنتی

خبرهای روز دنیای آنلاین

5 غذای دلچسب که باید امتحان کنید


تدیگ قسمتی هیجان انگیز از غذاهای ایرانی است و در مهمانی های زیادی با غذا یا پیش غذا سرو می شود و طرفداران زیادی دارد.

برای تهیه هر نوع شما می توانید از انواع نان و سبزیجات استفاده کنید. اگر می خواهید کف تابه به راحتی برداشته شود باید از تابه های نچسب استفاده کنید و از طرفی روغنی را که ته تابه می ریزید باید کاملا گرم شود.

ته دیگ با طعم زعفران

یکی از انواع ته دیگ، ته دیگ برنج است. برنج را آبکش کرده و ته قابلمه نصف پیمانه روغن مایع، نصف پیمانه آب سرد و نصف پیمانه زعفران رقیق شده بریزید، سپس برنج آبکش شده را بریزید و آبکش را روی آن بگذارید و روی حرارت ملایم بگذارید تا برنج بجوشد و ته قابلمه جا بیفتد.

ته قابلمه کدو حلوایی خوشمزه است

کدو تنبل را پوست بگیرید. دانه ها را بردارید، بشویید و شکل دهید. در این مرحله مقداری نمک و روغن کف ظرف بریزید. کدوهای شکل گرفته را کف قابلمه قرار دهید. کمی روغن بریزید و طبق معمول برنج را داخل آن بریزید و بگذارید تا ور بیاید.

ته دیگ سیب زمینی

کف قابلمه کمی روغن بریزید و سیب زمینی ها را روی آن بچینید سپس برنج آبکش شده را بریزید. هنگام تهیه این ته دیگ، سیب زمینی ها نباید خیلی نازک باشند.

ته قابلمه با اسفناج

برگ های تازه اسفناج را در کف قابلمه قرار دهید. یا اسفناج هایی که برای بورانی درست کردید را آبکش کنید و ته ظرف بریزید. برنج را روی آن می ریزند و می جوشانند.

بیشتر بخوانید:  الحدیده یمن بمباران شد

ته دیگ کاهو

کف قابلمه روغن بریزید و یکی دو ردیف کاهو روی آن بچینید و سپس برنج را داخل آن بریزید و بپزید. ته دیگ با کاهو برای سبزه پلو مناسب است. بدون شک گونه‌های تِه دیگ یکی از جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین بخش‌های آشپزی ایرانی هستند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب طریقه خوشرنگ شدن شربت آلبالو را مطالعه کنید.
5 غذای دلچسب که باید امتحان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top