850 میلیارد دلار از دست رفت

من گزارش میدم اخبار برای کارآفرینان به گزارش ایسنا؛ جک ما، نماد فناوری چینی، از زمان انتقاد از رگولاتورهای چینی که منجر به موجی از تحقیقات و سرکوب شرکت‌هایش شد، دوران سختی را سپری کرد، اما با تحولات اخیر، ممکن است این وضعیت در شرف تغییر باشد.

بانک مرکزی چین روز جمعه جریمه 7.12 میلیارد یوان (985 میلیارد دلار) Ant Group را اعلام کرد و به سرکوب سال‌ها نظارت بر غول فین‌تک پایان داد.

بر اساس محاسبات بلومبرگ، ارزش بازار علی بابا، که توسط جک ما تأسیس شد، نسبت به اوج خود در سال 2020، 45 درصد (620 میلیارد دلار) کاهش یافته است.

ارزش گروه مورچه در حال حاضر حدود 78.5 میلیارد دلار است که 75 درصد کمتر از 315 میلیارد دلار قبل از شروع سرکوب نظارتی چین در سال 2020 است.

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، مجموع 850 میلیارد دلاری که علی‌بابا و گروه مورچه‌ای از آن حذف کردند، ثروت جک ما را از حدود 61 میلیارد دلار در اکتبر 2020 به 34.1 میلیارد دلار از روز دوشنبه کاهش داد. جک ما بیش از دو سال است که در انظار عمومی ظاهر نشده است.

در اکتبر 2020، او پس از سخنرانی در انتقاد از سیستم نظارتی مالی چین، خشم مقامات چینی را برانگیخت. نظرات او منجر به تحقیقات گسترده ای در مورد گروه علی بابا و گروه مورچه و سرکوب گسترده تر شرکت های فناوری در چین شد.

جک ما در ژانویه در بانکوک و در همان ماه در هنگ کنگ دیده شد. در ماه مارس به مدرسه ای که در شهر هانگژو در شرق چین تاسیس کرده بود بازگشت. او در ماه آوریل به عنوان استاد بازنشسته در دانشگاه هنگ کنگ منصوب شد و در ماه مه به او سمت تدریس در دانشگاهی در ژاپن داده شد.

به گزارش بیزینس اینسایدر، جک ما در فینال مسابقات جهانی ریاضی علی بابا که ماه گذشته در هانگژو برگزار شد، ظاهر شد.

850 میلیارد دلار از دست رفت

دیدگاهتان را بنویسید

Scroll to top